fbpx

Gość Wieczoru WTK o Nowej Obornickiej

środa, 06 październik 2021 08:25

Gościem telewizji WTK był Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu Radosław Ciesielski, który przedstawił m.in. ramy czasowe oraz możliwości finansowania przebudowy Nowej Obornickiej i całego układu transportowego w rejonie Podolan i Piątkowa. 

Budowa i przebudowa dróg w północnej części Poznania to najważniejszy element wieloetapowej koncepcji rozwiązań transportowych dla tego obszaru. Została ona opracowana w taki sposób, aby już realizacja jej pojedynczych elementów przyniosła poprawę warunków ruchu dla pojazdów poruszających się w tej części miasta.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej na Podolanach w przyszłym roku będą mogli zdobywać wiedzę w nowych salach lekcyjnych. Trwa rozbudowa placówki o nową, trzykondygnacyjną część. Obok powstaje także parterowy budynek auli szkolnej i biblioteki. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

sobota, 11 wrzesień 2021 14:53

Już niedługo rozebrany zostanie wybudowany pod koniec lat 70 na Strzeszynie przy ul. Suwalskiej kompleks dwóch budynków potocznie zwanym Budomelem. W tym miejscu mają niedługo powstać nowe budynki mieszkalne. Zanim obiekt zniknie, można go było podziwiać w innej odsłonie za sprawą iluminacji świetlnej.

Budowa ul. Kaczmarka coraz bliżej końca

czwartek, 02 wrzesień 2021 14:19

Już niedługo znacznie poprawi się bezpieczeństwo i komfort poruszania się po ul. Ignacego Kaczmarka na Podolanach. Kończy się rozpoczęta w czerwcu budowa jej odcinka od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego.

Międzynarodowa marka, wysoka jakość nauczania, unikalna metoda, genialne aplikacje edukacyjne to tylko kilka zalet, które sprawiają, że Helen Doron jest absolutną faworytką. W szkole Helen Doron English, która będzie się mieścić w Galerii Podolany przy ul. Strzeszyńskiej dzieci będą uczyć się angielskiego po angielsku gdyż w procesie nauki nie używany jest język polski.

Pożar domu przy ul. Strzeszyńskiej

poniedziałek, 09 sierpień 2021 00:01

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, iż zwarcie instalacji elektrycznej było najprawdopodobniej przyczyną pożaru w domu przy ul. Strzeszyńskiej na wysokości ul. Rydlewskich na poznańskich Podolanach.

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021 09:42

18 maja 2021 r. Rada Osiedla Podolany podjęła uchwałę nr XV/70/VI/2021 w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o podjęcie działań mających na celu przeciwdziałanie lokalnym podtopieniom na Podolanach.

[Wideo] Rusza remont Wicherkiewicz

poniedziałek, 19 lipiec 2021 19:22

Ser szwajcarski, dziura na dziurze. Tak w skrócie można opisać stan ulicy Marii Wicherkiewicz na Podolanach. Dzisiaj ruszył jej remont. Dodajmy, kolejny remont, który znowu nie jest spełnieniem marzeń mieszkańców o porządnej drodze.

W sobotnie popołudnie o historii Podolan i o budownictwie opowiadał nam Kuba Głaz z Centrum Otwarte podczas dwugodzinnego spaceru edukacyjnego pt. Defabrykacja.

Strona 1 z 3

PBO2022

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy