fbpx

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu podpisał umowę z wykonawcą na wymianę nawierzchni na ulicy Krynickiej na poznańskich Podolanach.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Miejskiego Inżyniera Ruchu z mieszkańcami zainteresowanymi zmianą organizacji ruchu w rejonie ulic Drwęskiego, Kaczmarka, Rugego i Wojkowskich.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę wiaduktu wraz z kładką pieszo-rowerową w ciągu ul. Lutyckiej. W zależności od wysokości złożonych ofert, Miasto będzie mogło zdecydować, czy wybrany wykonawca zrealizuje zadanie rozszerzone o budowę wiaduktu w ciągu ul. Golęcińskiej.

Od poniedziałku, 3 lipca rozpoczyna się przygotowanie terenu pod inwestycję polegającą na zastąpieniu starej asfaltowej drogi na przepuszczalną i ekologiczną drogę z kostki ażurowej. Zadanie realizowane jest dzięki pozyskanym środkom przez Radę Osiedla Podolany w ramach konkursu grantowego dla jednostek pomocniczych.

Wymiana nawierzchni na ul. Strzeszyńskiej to jeden z najważniejszych remontów zaplanowanych na tegoroczne wakacje. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Lutyckiej do Druskienickiej / Omańkowskiej i rozpoczną się w poniedziałek, 3 lipca.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Piotra Kuźniaka, mieszkańca Podolan, zdobywcę złotego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który wykona największe przeboje "legendy polskiej piosenki" – Krzysztofa Krawczyka. Tego wieczoru artyście towarzyszyć będą niesamowite chórki – Alicja Pszczółkowska i Urszula Lidwin.

14 czerwca br. o godz. 17:30 w Filii 35 Biblioteki Raczyńskich (ul. Druskienicka 32) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, znanym poznańskim autorem, piszącym w stylu retro.

W najbliższy piątek, tj. 9 czerwca br. o godz. 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 odbędzie się wyjątkowy plenerowy koncert orkiestry The Leone Philharmonic Society z Malty, w której repertuarze znajdzie się muzyka marszowa, popularna, hity światowej klasyki oraz zespołu Aurora Folk z Malty, w repertuarze – tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Wstęp bezpłatny.

W związku z imprezą "Rodzinne bieganie SPAR 2023" na Podolanach w sobotę, 3 czerwca 2022 r. w godz. od 9:30 do 13:30 wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przedstawił propozycję optymalizacji układu linii autobusowych na północy miasta. Celem zmian jest poprawa dostępności komunikacji miejskiej dla mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności oferty przewozowej.

Strona 1 z 24

Image