fbpx

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione został wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, którego realizacja odbędzie się już w 2023 roku.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 'Podolany Południe' - część B został wyłożony do publicznego wglądu. Dyskusja publiczna odbędzie się w dniu 28 listopada, o godzinie 17:00 na platformie ZOOM.

Pluskwy i karaluchy na kilka miesięcy opanowały mieszkanie schorowanego małżeństwa przy ulicy Szarych Szeregów w Poznaniu. Pani Krystyna razem z mężem zmagali się z uciążliwym sąsiadem, który wyhodował robactwo. Na szczęście otrzymali pomoc. Seniorzy dziękują za wsparcie “Głosowi Wielkopolskiemu”, pracownikom MOPR-u, Caritasowi oraz swoim niezawodnym przyjaciołom.

Miał być wybieg dla psów, bo tak głosowali mieszkańcy. Ale po dwóch latach urzędnicy nawet nie mają projektu. Wybieg dla psów, z którego mieli korzystać właściciele czworonogów ze Strzeszyna i Podolan, zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020. Do dziś nie został zrealizowany.

PBO 2023 czyli Plan na fyrtle!

niedziela, 02 październik 2022

Od 10 października rozpoczyna się zbieranie głosów na Projekty w Budżecie Obywatelskim, których realizacja będzie najwcześniej w 2023 rok. Głosowanie potrwa do 31 października do godz. 12.00.

W piątkowe przedpołudnie Pierwszy Z-ca Prezydenta Mariusz Wiśniewski wraz z przedstawicielami podległych mu wydziałów odbył wizytę na Podolanach w obecności Zarządu Osiedla Podolany.

W czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach gościła Komisja Grantowa w związku ze zgłoszonym przez Radę Osiedla Podolany wnioskiem konkursowym na dofinansowania zadania inwestycyjnego. Wyniki poznamy w przeciągu dwóch tygodni.

Pluskwy i karaluchy opanowały mieszkanie schorowanego małżeństwa na osiedlu Szarych Szeregów w Poznaniu. Pani Krystyna razem z mężem zmagają się z uciążliwym sąsiadem, który ponosi odpowiedzialność za robactwo. Mimo zgłoszeń do MOPR-u i spółdzielni mieszkaniowej sytuacja nie zmienia się od kilku miesięcy.

ZTM Poznań ma gotową koncepcję węzła przesiadkowego Druskienicka, mającego znaleźć się między Strzeszynem a Podolanami. W ramach inwestycji mają zostać zintegrowane wszystkie środki transportu, a w przyszłości w tym rejonie ma także kończyć się nowa trasa tramwajowa na Podolany, której projektowanie wciąż trwa.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna tegoroczną edycję akcji mającej na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach.

Strona 1 z 21

Media społecznościowe

Image

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Radar pogodowy