fbpx

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021 08:29

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 w parku przy ul. Druskienickiej zostanie zamontowany pływający ogród wyposażony w kosze lęgowe dla ptactwa wodnego. To nie pierwsza taka instalacja w Poznaniu.

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

sobota, 11 wrzesień 2021 14:53

Już niedługo rozebrany zostanie wybudowany pod koniec lat 70 na Strzeszynie przy ul. Suwalskiej kompleks dwóch budynków potocznie zwanym Budomelem. W tym miejscu mają niedługo powstać nowe budynki mieszkalne. Zanim obiekt zniknie, można go było podziwiać w innej odsłonie za sprawą iluminacji świetlnej.

Zmiana pierwszeństwa na ul. Omańkowskiej

sobota, 04 wrzesień 2021 15:00

W związku z zakończeniem II etapu inwestycji drogowej na ul. Kaczmarka polegającej na wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej zmianie uległa organizacja ruchu w tym rejonie.

Budowa ul. Kaczmarka coraz bliżej końca

czwartek, 02 wrzesień 2021 14:19

Już niedługo znacznie poprawi się bezpieczeństwo i komfort poruszania się po ul. Ignacego Kaczmarka na Podolanach. Kończy się rozpoczęta w czerwcu budowa jej odcinka od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego.

Kolejny osiedlowy chodnik zyskał nową nawierzchnię, a to za sprawą mającego miejsce remontu przy ul. Iwonickiej.

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021 22:20

Rozpoczęły się prace związane m.in. z modernizacją boisk i oświetlenia na terenie Szkoły Podstawowej numer 62 przy ul. Druskienickiej. 

Rozpoczyna się remont Wicherkiewicz

poniedziałek, 19 lipiec 2021 09:42

Od poniedziałku 19 lipca rozpoczyna się remont na ul. Wicherkiewicz. W związku z tym nie będzie przejazdu od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do ul. Tułodzieckiej (za wyjątkiem dojazdu do posesji).

W sobotnie popołudnie o historii Podolan i o budownictwie opowiadał nam Kuba Głaz z Centrum Otwarte podczas dwugodzinnego spaceru edukacyjnego pt. Defabrykacja.

Nietypowy transport z Podolan na Naramowice

czwartek, 01 lipiec 2021 17:46

W dwie noce z firmy Pekabex przetransporotowano duże elementy konstrukcyjne, które będą tworzyć wiadukty węzła drogowego w miejscu skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Ze względu na nietypowe gabaryty, prefabrykowane belki były wiezione w specjalnych konwojach.

Skutki wtorkowej ulewy

środa, 23 czerwiec 2021 08:11

Potężna ulewa przeszła we wtorek 22 czerwca po godz. 14 nad Podolanami. W całym Poznaniu i okolicach służby odebrały ponad 1700 zgłoszeń, a jedna ze stacji meteorologicznych zanotowała rekordową ilość opadów.

Strona 1 z 3

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy