fbpx

Pod koniec lutego zakończą się wszystkie zaplanowane roboty, związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej na Podolanach oraz budową auli szkolnej.

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

czwartek, 25 listopad 2021 08:23

Dzięki głosom mieszkańców oddanym na wspólny projekt Zielone Fyrtle w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego ulica Jasielska zyska na wiosnę nowy wygląd. W środę 24 listopada przedstawiciele Rady Osiedla Podolany dokonali odbioru dwóch etapów inwestycji, wskazując również poprawki jakie należy niezwłocznie w ramach inwestycji wykonać.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej na Podolanach w przyszłym roku będą mogli zdobywać wiedzę w nowych salach lekcyjnych. Trwa rozbudowa placówki o nową, trzykondygnacyjną część. Obok powstaje także parterowy budynek auli szkolnej i biblioteki. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021 08:29

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 w parku przy ul. Druskienickiej zostanie zamontowany pływający ogród wyposażony w kosze lęgowe dla ptactwa wodnego. To nie pierwsza taka instalacja w Poznaniu.

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

sobota, 11 wrzesień 2021 14:53

Już niedługo rozebrany zostanie wybudowany pod koniec lat 70 na Strzeszynie przy ul. Suwalskiej kompleks dwóch budynków potocznie zwanym Budomelem. W tym miejscu mają niedługo powstać nowe budynki mieszkalne. Zanim obiekt zniknie, można go było podziwiać w innej odsłonie za sprawą iluminacji świetlnej.

Zmiana pierwszeństwa na ul. Omańkowskiej

sobota, 04 wrzesień 2021 15:00

W związku z zakończeniem II etapu inwestycji drogowej na ul. Kaczmarka polegającej na wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej zmianie uległa organizacja ruchu w tym rejonie.

Budowa ul. Kaczmarka coraz bliżej końca

czwartek, 02 wrzesień 2021 14:19

Już niedługo znacznie poprawi się bezpieczeństwo i komfort poruszania się po ul. Ignacego Kaczmarka na Podolanach. Kończy się rozpoczęta w czerwcu budowa jej odcinka od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego.

Kolejny osiedlowy chodnik zyskał nową nawierzchnię, a to za sprawą mającego miejsce remontu przy ul. Iwonickiej.

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021 22:20

Rozpoczęły się prace związane m.in. z modernizacją boisk i oświetlenia na terenie Szkoły Podstawowej numer 62 przy ul. Druskienickiej. 

Rozpoczyna się remont Wicherkiewicz

poniedziałek, 19 lipiec 2021 09:42

Od poniedziałku 19 lipca rozpoczyna się remont na ul. Wicherkiewicz. W związku z tym nie będzie przejazdu od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do ul. Tułodzieckiej (za wyjątkiem dojazdu do posesji).

Strona 1 z 3

Nadchodzące wydarzenie

Sty 17

 10:00 - 16:00

Klub STACJA SQUASH i Tomasz Abramowski serdecznie zapraszają na FERIE ZE SQUASHEM 2022!
Organizator: Podolany.info

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy