fbpx

Powstają fundamenty nowej części siedziby szkoły przy ul. Druskienickiej

Artur Kosonowski środa, 09 grudzień 2020 8965

Półtora miesiąca po rozpoczęciu rozbudowy siedziby Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach, nie ma już śladu po parterowym pawilonie przylegającym do niedawna do gmachu głównego placówki. W tym miejscu powstają już fundamenty nowej, trzykondygnacyjnej części szkoły. 

- To największa spośród rozpoczętych w tym roku na terenie Poznania inwestycji oświatowych. Rosnące potrzeby lokalowe szkoły to efekt dynamicznego rozwoju osiedla Podolany, gdzie powstaje coraz więcej nowych domów i mieszkań. Przybywa mieszkańców, w tym rodzin z dziećmi. Rozbudowa placówki jest więc niezbędna, by uczniowie mogli się uczyć w bezpiecznych i komfortowych warunkach – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wskutek rozbudowy powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, zmywalnia, toaleta, szatnia i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola. 

Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi. Dzieci powinny móc z niej korzystać na początku 2022 roku.

- Zgodnie z umową roboty budowlane potrwają do grudnia 2021 roku, a w pierwszym kwartale roku 2022 mają nastąpić ich odbiory - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W przyszłości planowana jest również realizacja drugiego etapu rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.

Źródło: pim.poznan.pl

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0