fbpx

Ostatnie prace wykończeniowe w nowej części szkoły

Poznańskie Inwestycje Miejskie czwartek, 30 wrzesień 2021 892

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej na Podolanach w przyszłym roku będą mogli zdobywać wiedzę w nowych salach lekcyjnych. Trwa rozbudowa placówki o nową, trzykondygnacyjną część. Obok powstaje także parterowy budynek auli szkolnej i biblioteki. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Nowa część szkoły z salami lekcyjnymi jest już prawie gotowa. Zakończyły się roboty związane z elewacją, a w środku trwają prace wykończeniowe. Budynek z aulą jest już zadaszony, wykonawca skupia się teraz na elewacji i montażu stolarki okiennej – mówi Magdalena Ras, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rozpoczęły się również prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół obu budynków, gdzie przewidziane są chodniki i miejsca parkingowe. Powstanie także ogrodzenie i nasadzona zostanie nowa zieleń.

Procedura odbiorowa nowej części szkoły przewidziana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, a zakończenie całego zadania, obejmującego także budowę budynku z aulą i biblioteką, planowane jest na wiosnę 2022 r.

Przylegająca do głównego gmachu nowa część szkoły liczy trzy kondygnacje, dzięki czemu powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej części powstało m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, toaletę, szatnię i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi.

Z kolei wolnostojący, parterowy budynek, pomieści aulę szkolną, przewidziane są w nim również pomieszczenia przeznaczone na potrzeby biblioteki Raczyńskich. Znajduje się on naprzeciwko obecnego, głównego wejścia do szkoły.

  • 2
  • 3
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Gru 3

 16:00 - 17:00

Pierwsze zajęcia z robotyki dla dzieci w dniu 3.12.2021!
Organizator: EdWings

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

czwartek, 25 listopad 2021

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne badania termowizyjne

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne ba…

wtorek, 23 listopad 2021

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

środa, 17 listopad 2021

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyckiej

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyck…

poniedziałek, 15 listopad 2021