fbpx

Budowa ul. Kaczmarka coraz bliżej końca

PIM PIM czwartek, 02 wrzesień 2021 336

Już niedługo znacznie poprawi się bezpieczeństwo i komfort poruszania się po ul. Ignacego Kaczmarka na Podolanach. Kończy się rozpoczęta w czerwcu budowa jej odcinka od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego.

- Wykonano już ok. 80 proc. zaplanowanej nawierzchni jezdni z kostki brukowej. Gotowy jest chodnik po jednej stronie ulicy. Trwają prace związane z budową krawężników oraz przygotowaniem terenu pod zieleń. W najbliższych dniach, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, planowane jest  zakończenie robót związanych z nawierzchnią jezdni oraz chodnikami przy włączeniu do ul. Omańkowskiej. Według planów docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w tym rejonie na początku września – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor do spraw przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie prowadzonych prac ulica będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej na jezdni, chodnikach i zjazdach do posesji. Powstaną progi zwalniające. Budowany odcinek ulicy zyska oświetlenie, a jego pobocze zostanie zagospodarowane. Realizacja inwestycji wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo i komfort użytkowników ulicy. Poprawi również jej walory estetyczne.

  • 0
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021