fbpx

Trwa rewitalizacja zieleni przy ul. Jasielskiej

Artur Kosonowski piątek, 06 maj 2022 805

Rozpoczęły się prace związane z ostatnim etapem rewitalizacji zieleni w ramach ogólnomiejskiego projektu w Poznańskim Budżecie Obywatelski.

Przypomnijmy, realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wygranej w pierwszej edycji wspólnego projektu dziesięciu osiedli pod nazwą Zielone Fyrtle oraz dofinansowaniu inwestycji ze środków Rady Osiedla Podolany i Zarządu Dróg Miejskich. Cała inwestycja podzielona została na III etapy, z czego I i II etap realizowany były jesienią zeszłego roku, o czym pisaliśmy w artykule: Więcej zieleni na ul. Jasielskiej.

Przed rokiem posadziliśmy przy ul. Jasielskiej kilkadziesiąt drzew. Były to glediczje, jesiony, czy też klony. W tym roku kontynuowane są prace. Tym razem nasadzenia obejmują mniejsze rośliny. Wśród nich można wymienić porzeczki alpejskie, suchodrzew, śnieguliczki oraz jaśminowiec. To dlatego, by zieleń przez jak najdłuższą część roku mogła służyć mieszkańcom. – informuje ZDM.

Obecnie trwa III etap prac polegający na rewitalizacji pobocza po wschodniej stronie ul. Jasielskiej na odcinku od ul. Strzeszyńskiej do wjazdu na osiedle Reduta przy szpitalu Rehasport. Pracami objęto również znajdujący się pobliski zagajnik, na obszarze którego zostanie wykonana niwelacja terenu oraz przewidziana jest pielęgnacja i przycinka drzew. Dodatkowo nasadzone zostaną kolejne krzewy i drzewa. Pracę wykonywane są przez Zakład Kształtowania Zieleni GARDENS Grzegorz Sobolewski i potrwają do połowy przyszłego tygodnia.

  • 5
  • 8
  • 0
  • 1
  • 1
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Cze 4

 10:00 - 14:00

RODZINNE BIEGANIE ZE SPAR JUŻ 4 CZERWCA
Organizator: SPAR Polska

Losowe zdjęcie 360°

Media społecznościowe

Image

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy