fbpx

Poznań potrzebuje wiaduktów

Autor: wtorek, 15 czerwiec 2021 08:20 788

Mieszkańcy Podolan i Strzeszyna cały czas czekają na wiadukt w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej. Potrzeby miasta pod tym względem są jednak o wiele większe. Które inwestycje zatem mają szanse zostać zrealizowane?

W tej sprawie w poniedziałek 14 czerwca odbyło się spotkanie zorganizowane przez posła Bartłomieja Wróblewskiego z władzami miasta i radnymi osiedlowymi, na którym rozmawiano o obecnej sytuacji oraz planach na przyszłość.

W ostatnich latach w Poznaniu zlikwidowano tylko jeden uciążliwy przejazd kolejowy, na którym kierowcy i piesi tracili sporo czasu, stojąc przed zamkniętymi rogatkami. (...) W fazę projektowania weszły już wiadukty na Golęcinie i Strzeszynie, ale dokumentacja utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jeśli miasto nie zrealizuje inwestycji do 2023 r., przepadną środki unijne. Kolejne inwestycje są dopiero w planach. - czytamy na wyborcza.pl

W ocenie posła Wróblewskiego konieczne jest również ubieganie się o wiadukty i tunele na tzw. towarowej obwodnicy Poznania, na której również ma się odbywać ruch pasażerski w ramach kolei obwodowej. Co oznacza, że ma szansę powstać wiaduktu na ul. Sucholeskiej łączący Podolany z Suchym Lasem. Pojawiają się również obawy, iż w związku z budową wiaduktu cały ruch pojazdów przeniesie się z ul. Obornickiej na ul. Strzeszyńską szczególnie w godzinach komunikacyjnego szczytu.

Czy faktycznie budowa wiaduktów jest zagrożona jak donosi portal? Prezydent Mariusz Wiśniewski uspokaja i dementuje pogłoski o utracie środków. - Teraz skupiamy się na budowie tunelu na Grunwaldzkiej i wiaduktach na Lutyckiej i Golęcińskiej - dodaje.

Więcej na wyborcza.pl

Nadchodzące wydarzenie

Lip 24

 17:00 - 22:00

Długie letnie wieczory, to cudowna okazja by spotkać się z Najbliższymi. Wpadnijcie do Nas. Zadbamy o wszystko - HAVE FUN !!!

Radar pogodowy

Katalog firm

Warte uwagi

Ostatnie artykuły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021

Co słychać na Podolanach [07.2021]

Co słychać na Podolanach [07.2021]

niedziela, 25 lipiec 2021

Retencja na Podolanach

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021