fbpx

Wywozik Poznań – aktualizacja aplikacji

Artur Kosonowski poniedziałek, 10 styczeń 2022 339

Mieszkańcy naszej metropolii, korzystający dotychczas z usług ZM GOAP, mogli dowiadywać się o terminach odbioru odpadów na swoich urządzeniach mobilnych. Pomimo zmian w systemie gospodarowania odpadami, aplikacja wciąż pełni swoją funkcję! Teraz dla Miasta Poznania.

Z dniem 1 stycznia 2022 nastąpiło formalne przejęcie obowiązków ZM GOAP związanych z odbiorem odpadów przez miasto Poznań. W imieniu magistratu, Biuro Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa podpisało umowę z dostawcą aplikacji, dzięki której mieszkańcy nadal mogą z niej korzystać. Zmieniła się nazwa aplikacji na Wywozik Poznań, a także jej logo, o czym można było się przekonać się po ostatniej aktualizacji systemu.  

Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, a korzystanie z niej nie wymaga rejestracji użytkownika. Wystarczy jedynie wskazać interesujący nas adres w Poznaniu, aby dowiedzieć się kiedy obsłużone zostaną poszczególne frakcje. W samej aplikacji możemy obserwować kilka adresów, np. kogoś z naszych bliskich. Dzięki temu możemy pamiętać, kiedy trzeba pomóc naszej babci czy wujkowi w wystawieniu ich odpadów gabarytowych.

Dodatkowo - jeśli włączymy powiadomienia i pozwolimy aplikacji na synchronizację z kalendarzem w smartfonie - urządzenie przypomni nam o odbiorze odpadów - w dniu wywozu lub kilka dni przed.

Oprócz wglądu w harmonogramy odbioru odpadów, aplikacja oferuje dostęp do treści edukacyjnych. Jeśli nie mamy pewności, do którego z pojemników powinniśmy wrzucić nasze odpady, w aplikacji znajdziemy podpowiedź. Aplikacja zapewnia także dostęp do aktualnych wiadomości dot. systemu gospodarki odpadami przesyłanych przez miasto. Informacje z pierwszej ręki dostępne na jeden klik, w jednym miejscu!

W samej aplikacji po aktualizacji zostały też zamieszczone dane kontaktowe do Wydziału Gospodarki Komunalnej, a także możliwość wysłania zgłoszenia dotyczących m.in. wywozu odpadów lub płatności.

Zachęcamy do instalowania bezpłatnej aplikacji Wywozik Poznań - bezpośrednio ze sklepu Google Play lub App Store.

 

 

  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Sty 17

 10:00 - 16:00

Klub STACJA SQUASH i Tomasz Abramowski serdecznie zapraszają na FERIE ZE SQUASHEM 2022!
Organizator: Podolany.info

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy