fbpx
Artur Kosonowski

Artur Kosonowski

Serwis informacyjny mieszkańców osiedla Podolany w Poznaniu

Dobra informacja dla mieszkańców ul. Jasielskiej, umowa z wykonawcą firmą Gardens z Owińsk została podpisana i wkrótce rozpoczną się prace związane z rewitalizacją zieleni. Tydzień wcześniej miały miejsce konsultacje z wykonawcą, Radą Osiedla i ZDM odnośnie ostatecznego zakresu wykonywanych prac.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Poznańskiej Piwnej Mili, która odbyła się na terenie Fortu VI na Podolanach. Piwna Mila czyli bieg na 1604 metry po fosie fortu podczas, którego trzeba wypić cztery małe piwa. Sprawdziliśmy jak bawili się uczestnicy zawodów.

Mieszkańcy miast coraz częściej chcą mieć wpływ na to, jak wydawane są pieniądze z ich podatków. Od 10 lat Miasto Poznań oddaje część swojej władzy w ręce mieszkańców. W jaki sposób? Poprzez wykorzystanie idei współdzielenia posiadanych środków na projekty mieszkańców, czyli tworząc Poznański Budżet Obywatelski.

Piknik Militarny

wrzesień 26, 2021

W niedzielę, 26 września nad Jeziorem Strzeszyńskim odbył się Piknik Militarny, którego celem było wsparcie opieki nad pacjentami i ich rodzinami, w przypadku gdy choroba nie jest w pełni wyleczalna, a nierzadko łączy się z paliatywnym trybem opieki. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji m.in. pokaz ratownictwa medycznego i technicznego, wystawa broni palnej, wystawa pojazdów i sprzętu Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kolorowa Sobota

wrzesień 25, 2021

W dniu 25 września odbył się festyn zorganizowany przez centrum handlowe Druskienicka (MMG Centers Poznań) oraz firma Święto Kolorów na terenie firmy SPAR przy ul. Druskienickiej. Główną atrakcją była zabawa kolorowymi proszkami holi, robienie baniek mydlanych, a wszystko to w towarzystwie Kici Koci.

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 w parku przy ul. Druskienickiej zostanie zamontowany pływający ogród wyposażony w kosze lęgowe dla ptactwa wodnego. To nie pierwsza taka instalacja w Poznaniu.

Już niedługo rozebrany zostanie wybudowany pod koniec lat 70 na Strzeszynie przy ul. Suwalskiej kompleks dwóch budynków potocznie zwanym Budomelem. W tym miejscu mają niedługo powstać nowe budynki mieszkalne. Zanim obiekt zniknie, można go było podziwiać w innej odsłonie za sprawą iluminacji świetlnej.

Niespełna tydzień obowiązywała nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Omańkowskiej, Kaczmarka i Konatkowskiej. Oznakowanie tak szybko jak się pojawiło, tak szybko zniknęło. Całą sytuację wyjaśnia Miejski Inżynier Ruchu.

Familijne Podolany

wrzesień 07, 2021

W niedzielę, 5 września 2021 r. odbył się tradycyjny festyn Familijne Podolany na terenie parafii przy ul. Kartuskiej. Organizatorem wydarzenia była Rada Osiedla Podolany, Parafia Matki Bożej Pocieszenia przy współpracy z Estradą Poznańska i CIL Podolany. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

W związku z zakończeniem II etapu inwestycji drogowej na ul. Kaczmarka polegającej na wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej zmianie uległa organizacja ruchu w tym rejonie.

Strona 1 z 15

PBO2022

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

Wkrótce ul. Krynicka zyska nowy wygląd

Wkrótce ul. Krynicka zyska nowy wygląd

niedziela, 17 październik 2021

Zmieni się wygląd ul. Jasielskiej

Zmieni się wygląd ul. Jasielskiej

czwartek, 07 październik 2021

Gość Wieczoru WTK o Nowej Obornickiej

Gość Wieczoru WTK o Nowej Obornickiej

środa, 06 październik 2021

Koncepcja zmiany układu drogowego w północnej części Poznania

Koncepcja zmiany układu drogowego w północ…

poniedziałek, 04 październik 2021