fbpx

Przywrócenie pierwszeństwa na ul. Omańskowskiej

Artur Kosonowski czwartek, 09 wrzesień 2021 905

Niespełna tydzień obowiązywała nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Omańkowskiej, Kaczmarka i Konatkowskiej. Oznakowanie tak szybko jak się pojawiło, tak szybko zniknęło. Całą sytuację wyjaśnia Miejski Inżynier Ruchu.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu w artykule: Zmiana pierwszeństwa na ul. Omańkowskiej. Zmiana organizacji ruchu w tym rejonie spowodowała wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie kryli swojego niezadowolenia we wpisach na forum mieszkańców. O przywróceniu pierwotnego oznakowania, które miało miejsce w środę przed godziną ósmą informowali sami mieszkańcy. - Dzisiaj zlikwidowano oznaczenie pionowe. Czyżby wycofano się z pomysłu skrzyżowania równorzędnego? - komentuje jeden z nich.

O komentarz poprosiliśmy Miejskiego Inżyniera Ruchu. Jak wyjaśnia Izabela Olejnik zdawano sobie sprawę z problemu jaką może generować zmiana pierwszeństwa w tym rejonie dlatego podjęta została decyzja o przywróceniu pierwotnej organizacji. - Do zmian w organizacji ruchu na całej długości ul. Omańkowskiej należy podejść kompleksowo - dodaje.

Aktualizacja – czwartek, 9 września 13:27

Do sprawy odniosła się również Agata Kaniewska rzecznik prasowy ZDM - Jak wynika z informacji przekazanych przez kierownika projektu ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie wykonawca prac ustawił niewłaściwe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Omańkowskiej, Kaczmarka i Konatowskiej. Zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu powinno obowiązywać pierwszeństwo na ul. Omańkowskiej. Dlatego też znaki D-48 zostały zdemontowane. - Jak informują mieszkańcy, zdemontowane znaki zostały przeniesione na skrzyżowanie ul. Kaczmarka z ul. Wojkowskich. - Przepraszamy mieszkańców za powstałe zamieszanie. - dodaje Kaniewska.

  • 2
  • 0
  • 11
  • 1
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021