fbpx

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Artur Kosonowski poniedziałek, 26 lipiec 2021 616

Rozpoczęły się prace związane m.in. z modernizacją boisk i oświetlenia na terenie Szkoły Podstawowej numer 62 przy ul. Druskienickiej. 

Modernizacja boiska do piłki ulicznej Modernizacja boiska do piłki ulicznej Fot. Artur Kosonowski

Środki w kwocie ok. 375.000 zł na realizację inwestycji pozyskane zostały z konkursu grantowego ogłaszanego na terenie miasta Poznania dotyczącego dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych - osiedli do realizacji w roku 2021. Rada Osiedla Podolany w ramach wkładu własnego zarezerwowała na ten cel 170.000 zł.

W ramach przeprowadzonego postępowania swoje oferty złożyły dwie firmy:

  • Matejko Development Sp. z o.o. z Czapur - oferta na kwotę 385.000 zł,
  • CT Sports Sp. z o.o. z Poznania - oferta na kwotę 359.200 zł na podstawie, której podpisano umowę na realizację zadania.

Inwestycja polega na modernizacji boiska do piłki ulicznej w wyniku, której powstaną dwa mniejsze boiska z nową syntetyczną nawierzchnią. Prace obejmują również modernizację i wymianę oświetlenia na energooszczędne panele LED oraz wymianę siatek i renowację słupków ogrodzeniowych. Dodatkowo zamontowana zostanie zdalnie sterowana zapora drogowa na wysokości piekarni Natura w celu poprawy bezpieczeństwa uczniów. 

Prace mają potrwać do końca sierpnia br. i wiążą się z tymczasowym wyłączeniem boiska do koszykówki, które stanowić będzie zaplecze magazynowe. Do dyspozycji mieszkańców pozostanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki.

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021