fbpx

Rozpoczyna się II etap budowy ul. Kaczmarka

Autor: niedziela, 13 czerwiec 2021 22:18 480

W czwartek 17 czerwca rusza budowa ul. Ignacego Kaczmarka na odcinku od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego.

Jest to realizacja II etapu inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się wszystkich użytkowników ulicy, a także poprawi jej walory estetyczne oraz będzie wymagała zmian w organizacji ruchu w tym rejonie.

Przejazd przez budowany odcinek ul. Kaczmarka na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty. Mieszkańcy posesji przy nim usytuowanych będą mieli jednak możliwość dojścia i dojazdu do swoich domów.  W związku z rozpoczęciem robót i zamknięciem budowanego odcinka nie będzie można na nim pozostawiać swoich pojazdów. Na początku najbliższego tygodnia informujące o tym znaki staną na ul. Kaczmarka. Zachowany zostanie dojazd do ul. Rakowicza. Kierowcy będą prowadzeni objazdem przez ul. Omańkowskiej, Rugego, Drwęskiego i Kaczmarka. Prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W efekcie zaplanowanych prac, które potrwają ok. 3 miesięcy, nawierzchnia z kostki brukowej pojawi się nie tylko na jezdni budowanego odcinka, lecz również na chodnikach i zjazdach do posesji. W ramach inwestycji na jezdni powstaną progi zwalniające. Zaplanowano też budowę oświetlenia drogowego i kanału technologicznego oraz zagospodarowanie pobocza.

Źródło: PIM

Nadchodzące wydarzenie

Lip 24

 17:00 - 22:00

Długie letnie wieczory, to cudowna okazja by spotkać się z Najbliższymi. Wpadnijcie do Nas. Zadbamy o wszystko - HAVE FUN !!!

Radar pogodowy

Katalog firm

Warte uwagi

Ostatnie artykuły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021

Co słychać na Podolanach [07.2021]

Co słychać na Podolanach [07.2021]

niedziela, 25 lipiec 2021

Retencja na Podolanach

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021