fbpx

Przedstawiano wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Artur Kosonowski środa, 30 listopad 2022 1195

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione został wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, którego realizacja odbędzie się już w 2023 roku.

W kategorii projektów ogólnomiejskich, kolejny raz wygrał projekt Trener osiedlowy, trener senioralny, trener przedszkolaka, który cieszy się od wielu lat ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Poznania. Na projekt oddano 22 095 głosów. W ramach zielonego budżetu wygrał po raz trzeci projekt Zielone Fyrtle, na który oddano 16 177 głosów. W dalszej kolejności znalazł się projekt Park Barwy i Wody, na który oddano 6417 głosów.

W kategorii projektów rejonowych w rejonie 2 - Kiekrz, Krzyżowniki-Smochowice, Podolany, Strzeszyn pierwsze miejsce zdobył projekt Aktywnie i Sportowo – życie na kolorowo!, na który oddano 3909 głosów. W dalszej kolejności znalazł się projekt Kultura na Fyrtlach Podolany, Strzeszyn, Kiekrz, który zdobył 2945 głosów i również zostannie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

W tym roku złożono 192 projektów z czego 127 projektów (21 ogólnomiejskich i 106 rejonowych) zakwalifikowano do udział głosowaniu. W tegorocznej edycji oddano 73,5 tys. głosów. Ponad 4 tys. głosów uznano za nieważne oraz 100 głosów usunięto w związku z nieprawdziwymi danymi.

Pełna lista projektów dostępna na stronie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • 2
  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Ostatnio dodane

Nadchodzące wydarzenie

Media społecznościowe

Image

Losowe zdjęcie 360°

Katalog firm

Radar pogodowy