fbpx
Artur Kosonowski

Artur Kosonowski

Radny Osiedla Podolany i członek Zarządu Osiedla Podolany – kadencja 2019-2024 r. Z wykształcenia informatyk, na co dzień grafik komputerowy, pasjonat fotografii reportażowej i nowych technologii. Od urodzenia związany z Podolanami gdzie mieszka i pracuje. Założyciel i redaktor uruchomionego w 2020 roku portalu informacyjnego podolany.info.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Miejskiego Inżyniera Ruchu z mieszkańcami zainteresowanymi zmianą organizacji ruchu w rejonie ulic Drwęskiego, Kaczmarka, Rugego i Wojkowskich.

Podolany Festiwal 2023

sierpień 21, 2023

W sobotę 19 sierpnia odbyła się druga edycja Podolany Festiwal. Gośćmi tegorocznej edycji byli Grzegorz Hyży, Strefa Zero oraz Reni Jusis. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Piotra Borowika.

Od poniedziałku, 3 lipca rozpoczyna się przygotowanie terenu pod inwestycję polegającą na zastąpieniu starej asfaltowej drogi na przepuszczalną i ekologiczną drogę z kostki ażurowej. Zadanie realizowane jest dzięki pozyskanym środkom przez Radę Osiedla Podolany w ramach konkursu grantowego dla jednostek pomocniczych.

Wymiana nawierzchni na ul. Strzeszyńskiej to jeden z najważniejszych remontów zaplanowanych na tegoroczne wakacje. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Lutyckiej do Druskienickiej / Omańkowskiej i rozpoczną się w poniedziałek, 3 lipca.

W sobotni wieczór, 24 czerwca w auli ZSP15 odbył się wyjątkowy koncert Tribute to Krzysztof Krawczyk w wykonaniu Piotra Kuźniaka, który wykonał największe przeboje "legendy polskiej piosenki". Artyście towarzyszyły niesamowite chórki – Alicja Pszczółkowska i Urszula Lidwin.

W sobotnie przedpołudnie w Przedszkolu nr 142 przy ul. Marcina Rożka odbył się coroczny festyn zorganizowany przez rodziców dzieci uczęszczających do placówki przy współpracy z CIL Podolany.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Piotra Kuźniaka, mieszkańca Podolan, zdobywcę złotego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który wykona największe przeboje "legendy polskiej piosenki" – Krzysztofa Krawczyka. Tego wieczoru artyście towarzyszyć będą niesamowite chórki – Alicja Pszczółkowska i Urszula Lidwin.

W piątkowe popołudnie, 9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach gościliśmy wyjątkowych artystów z Malty – The Leone Philharmonic Society oraz zespół Aurora Folk. Organizatorem wydarzenia było CIL Podolany przy współpracy z Rada Osiedla Podolany oraz Szkoły Podstawowej nr 62 w Poznaniu.

14 czerwca br. o godz. 17:30 w Filii 35 Biblioteki Raczyńskich (ul. Druskienicka 32) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, znanym poznańskim autorem, piszącym w stylu retro.

W najbliższy piątek, tj. 9 czerwca br. o godz. 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 odbędzie się wyjątkowy plenerowy koncert orkiestry The Leone Philharmonic Society z Malty, w której repertuarze znajdzie się muzyka marszowa, popularna, hity światowej klasyki oraz zespołu Aurora Folk z Malty, w repertuarze – tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Wstęp bezpłatny.

Strona 1 z 27

Ostatnio dodane

6 Gru
Ping Pong dla dzieci i młodzieży
Data 06.12.2023 15:00 - 16:00
6 Gru
Fitness
06.12.2023 20:00 - 21:00
7 Gru
Joga na krześle
07.12.2023 11:30 - 12:30

20 Gru
Spotkanie organizacyjne
20.12.2023 16:00 - 18:00
Image