fbpx

Wizytacja komisji grantowej

Artur Kosonowski piątek, 16 wrzesień 2022 240

W czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach gościła Komisja Grantowa w związku ze zgłoszonym przez Radę Osiedla Podolany wnioskiem konkursowym na dofinansowania zadania inwestycyjnego. Wyniki poznamy w przeciągu dwóch tygodni.

Wnioskowane zadanie zakłada modernizację starej, asfaltowej drogi wewnętrznej, powstałej w latach 70- tych XX-wieku w nowoczesną, ekologiczną drogę z kostki ażurowej, o bardzo dobrych parametrach przepuszczalności, wraz z montażem specjalnych kratownic w formie półokręgu pod koronami starych drzew. Inwestycja obejmuje również montaż kilku dodatkowych urządzeń zabawowych na boisku szkolnym, m.in. zewnętrznych stołów do ping-ponga, huśtawek, urządzeń do ćwiczeń oraz żagla przeciwsłonecznego. Powstaną też dodatkowe miejsca z zielenią.

Szacunkowa wysokość kosztów realizacji zadania to 420 tys. zł. Zgodnie z uchwałą Rady Osiedla Podolany kwota w wysokości 100 tys. zł zarezerwowana została ze środków osiedla. Dodatkowo udało się pozyskać dodatkowe środki pozabudżetowe, które mają wpływ na dodatkową punktację. Wspomniane środki przekazała Rada Rodziców, firma Pekabex oraz Stowarzyszenia Zielone Podolany. Realizacja inwestycja planowana jest na wrzesień 2023 roku.

Przypomnijmy jak wyglądała realizacja zadania w poprzednim konkursie grantowym, w którym udało się pozyskać środki na rewitalizację małych boisk do piłki ulicznej oraz wymianę oświetlenia i ogrodzenia. Konkurs miał miejsce w 2020 roku, a realizacja odbyła się w 2021 roku.

  • 2
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1
  • 0

Ostatnio dodane

Poznań. Tramwaj dojedzie na Podolany?

Poznań. Tramwaj dojedzie na Podolany?

środa, 14 wrzesień 2022

ZDM rozpoczyna akcję odbierania liści

ZDM rozpoczyna akcję odbierania liści

poniedziałek, 12 wrzesień 2022

Wywiad z Panią Aleksandrą Urbańską

Wywiad z Panią Aleksandrą Urbańską

sobota, 10 wrzesień 2022

Zmiany na linii autobusowej 183

Zmiany na linii autobusowej 183

piątek, 09 wrzesień 2022

Nowe drogi na Podolanach

Nowe drogi na Podolanach

wtorek, 28 czerwiec 2022

Ostatnio dodane

Media społecznościowe

Image

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Radar pogodowy