fbpx

Ogłoszono przetarg na dostosowanie obwodnicy kolejowej

Artur Kosonowski piątek, 14 styczeń 2022 384

PKP ogłosiło przetarg na dostosowanie obwodnicy kolejowej Poznania do przewozów pasażerskich. W ramach inwestycji mają powstać nowe stacje.

WTK

Celem projektu jest przystosowanie linii do kolejowych połączeń aglomeracyjnych. Aktualnie linia wykorzystywana jest głównie do przewozu ładunków.

Projekt obejmuje budowę łącznicy Poznań Strzeszyn – Poznań Piątkowo, co usprawni podróże w poznańskim węźle kolejowym. Planowana jest kompleksowa modernizacja łącznie ponad 70 km m.in. torów i sieci trakcyjnej. Umożliwi to przejazdy pociągów pasażerskich z prędkością 100-120 km/h.

Dogodniejszy dostęp do kolei w obrębie aglomeracji poznańskiej zapewni planowana budowa 7 nowych przystanków: Poznań Suchy Las, Poznań Piątkowo, Poznań Naramowice, Poznań Koziegłowy, Poznań Zieliniec, Poznań Kobylepole, Poznań Franowo oraz przebudowa przystanku Swarzędz Nowa Wieś.

Zwiększy się prędkość dla składów towarowych nawet do 80 km/h. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewni modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych.

Szacunkowa wartość prac to ponad 1,5 mld zł w ramach ogłoszonego przetargu pn. „Prace na towarowej obwodnicy Poznania”. Współfinansowanie inwestycji planowane jest z instrumentu finansowego Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (CEF 2) na lata 2021-2027.

  • 9
  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Sty 17

 10:00 - 16:00

Klub STACJA SQUASH i Tomasz Abramowski serdecznie zapraszają na FERIE ZE SQUASHEM 2022!
Organizator: Podolany.info

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły