fbpx

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne badania termowizyjne

Artur Kosonowski wtorek, 23 listopad 2021 130

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń budynków do XIII edycji akcji bezpłatnych badan kamerą termowizyjną „Trzymaj ciepło”.

Akcja bezpłatnych badań kamerą termowizyjną "Trzymaj ciepło" ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Dzięki badaniom termowizyjnym dowiemy się, w których miejscach budynki tracą ciepło. Utrata ciepła przez nieszczelne okna czy źle ocieplone ściany, to nie tylko niższa temperatura w mieszkaniu. To także realna strata pieniędzy na energię cieplną, która bezpowrotnie ucieka z nieszczelnych budynków. 

Otrzymując raport z badania termowizyjnego można określić, w którym miejscu najpierw przeprowadzić inwestycję termomodernizacyjną. Z przeprowadzanych co roku badań ankietowych wynika, iż po każdej edycji akcji ponad 40% jej uczestników decyduje się na przeprowadzenie jakiejkolwiek inwestycji. Większości z tych osób udaje się obniżyć rachunki za energię cieplną o 5 do 10% rocznie. 

Na listę główną przyjętych zostanie 350 budynków jednorodzinnych i 15 kamienic przede wszystkim z Łazarza, Wildy i Jeżyc. Badania rozpoczną się w grudniu 2021 i potrwają do pierwszych dni marca 2022. Nabór zgłoszeń będzie prowadzony w sposób ciągły, aż do wyczerpania limitu wolnych miejsc (dokładną datę podamy wkrótce). W ubiegłym roku ostatnie zgłoszenia były przyjmowane w pierwszych dniach lutego. Od początku akcji łącznie przebadanych zostało już ponad 5000 budynków jednorodzinnych i 200 kamienic

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: trzymajcieplo.pl

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Gru 3

 16:00 - 17:00

Pierwsze zajęcia z robotyki dla dzieci w dniu 3.12.2021!
Organizator: EdWings

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

czwartek, 25 listopad 2021

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

środa, 17 listopad 2021

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyckiej

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyck…

poniedziałek, 15 listopad 2021

Nowe kosze na odpady

Nowe kosze na odpady

sobota, 06 listopad 2021