fbpx

Podolany Festiwal już w sobotę

Artur Kosonowski piątek, 20 sierpień 2021 2132
Tags

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy koncert z okazji 100-lecia powołania osiedla Podolany w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę od godz. 16.00 na terenie firmy SPAR przy ul. Druskienickiej.

Koncert realizowany jest w ramach projektu "Festiwale, Kino Plenerowe, Kulturalne Lato Kiekrz, Smochowice, Strzeszyn, Podolany" ze środków pochodzących z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekt zakłada zorganizowanie bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych tj. koncerty, festiwale, spektakle teatralne, kino letnie oraz całoroczne warsztaty i zajęcia kulturalne na terenie czterech osiedli.

Tego dnia na naszej scenie wystąpią tacy artyści jak: Jacek Mezo Mejer z zespołem, zespół Enej oraz gwiazda wieczoru – Sarsa. Szczegółowe informacje odnośnie artystów dostępne są na stronie wydarzenia: Podolany Festiwal.

Na terenie koncertu do dyspozycji mieszkańców znajdować się będzie strefa gastronomiczna z food truckami, stoisko z grillem i piwem. Za strefę odpowiedzialny jest Hotel Ilonn i restauracja Wielka Kuchnia Podolany.

Wolontariusze z firmy SPAR rozdawać będą bezpłatnie wodę oraz kupony upoważniające do odebrania darmowej kawy lub Hot-Dogi w Bean Tree Cafe po dokonaniu zakupów powyżej 50 zł w Centrum Handlowym Druskienicka. Dziękujemy również za wsparcie finansowe firmie Pekabex i EBF Development.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla Ani Karolewicz na ratującą życie operację kręgosłupa w USA. Kwota jaką trzeba uzbierać to ponad 2 mln zł, dotychczas zebrano połowę wymaganej kwoty. Na miejscu będą wolontariusze zbierający do puszek, którzy posiadać będą również terminale płatnicze. Już teraz można pomóc wpłacając na skarbonkę: Podolany dla Ani

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że w dniu imprezy nie przewidziano żadnych atrakcji dla dzieci. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją 5 września odbędzie się festyn rodzinny na terenie parafii przy ul. Kartuskiej. Więcej informacji wkrótce.

Strefa przed sceną będzie wygrodzona płotkami i obowiązywać będzie limit 999 osób, w tym 250 osób niezaszczepionych. Osoby wchodzące do zamkniętej strefy będą proszone o dobrowolne ustne oświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID-19.

Organizator zadbał również o asystentów osób niepełnosprawnych, którzy będą dostępnie przez cały czas trwania wydarzenia w Strefie Open. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 737 954 379. W dniu imprezy przyjezdnym sugerujemy parkowanie pojazdów na parkingu miejskim przy ul. Dukielskiej (nawiguj) lub na parkingu szkolnym, do którego wjazd znajduje się od ul. Krynickiej (nawiguj).

Dziękujemy i życzymy udanej zabawy.

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021