fbpx

Usunięto wrak samochodu z butlami z gazem

Artur Kosonowski piątek, 23 lipiec 2021 422

Samochód z butlami z gazem, który porzucony stał na parkingu szkolnym znajdującym się przy ul. Krynickiej i mógł stanowić zagrożenie został usunięty. Było to możliwie dzięki wprowadzeniu stałej organizacji ruchu w tym rejonie.

Usunięto wrak samochodu z butlami z gazem Straż Miejska Miasta Poznania

"Na parkingu przed szkołą podstawową stoi wrak samochodu osobowego. Jest otwarty, a w środku znajdują się butle z gazem! Wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego, prosimy o interwencję!". Takie zgłoszenie do Straży Miejskiej przekazali mieszkańcy, radni Rady Osiedla Podolany. Sprawą zajął się strażnik rejonowy. Interwencja od samego początku była nietypowa, ponieważ butle w pojeździe mogły stanowić zagrożenie, a droga wewnętrzna, na której wyznaczono parking, w chwili zgłoszenia nie była objęta stałą organizacją ruchu. Po przeprowadzonej konsultacji ze Strażą Pożarną okazało się, że butle nie stanowią zagrożenia. - czytamy na Facebookowym profilu Straży Miejskiej Miasta Poznania.
 
W tym czasie zarządca terenu zatwierdził stałą organizację ruchu wprowadzając na drogach wewnętrznych przy szkole Strefę ruchu. Oznacza to, że na tym terenie w pełni obowiązują przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym.
 
W takim stanie rzeczy strażnik rejonowy wezwał holownik i wydał dyspozycję usunięcia pojazdu nieużywanego na parking strzeżony (podstawa prawna art. 50a wspomnianej ustawy).
 
Przed szkołą przy ul. Druskienickiej jest bezpieczniej, a zasady korzystania z dróg wewnętrznych, po wprowadzeniu Strefy ruchu, stały się jasne i czytelne.

Porzucone wraki to plaga w całym mieście, na samych tylko Podolanach prowadzone są aktualnie działania zmierzające do usunięcia ok. 20 pojazdów.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021