fbpx

Nietypowy transport z Podolan na Naramowice

Autor: czwartek, 01 lipiec 2021 17:46 419

W dwie noce z firmy Pekabex przetransporotowano duże elementy konstrukcyjne, które będą tworzyć wiadukty węzła drogowego w miejscu skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Ze względu na nietypowe gabaryty, prefabrykowane belki były wiezione w specjalnych konwojach.

Nietypowy transport z Podolan na Naramowice Fot. PIM

W nocy z wtorku na środę i z środy na czwartek przetransportowano 28 belek z zakładu produkcyjnego firmy Pekabex przy ul. Szarych Szeregów w konwojach składających się z trzech pojazdów. Każdy z nich przewoził tylko po jednym elemencie. Obecnie transportowane materiały będą częścią wiaduktu tramwajowego. Zamontowano je od razu po przetransportowaniu, a prace trwały do późnych godzin porannych. Do prac konieczny był żuraw o udźwigu 250 ton. Belki zamontowano na przygotowanych wcześniej rusztowaniach. Następnym krokiem będzie zalanie ich masą zespalającą. Kolejne tego typu transporty będą związane z realizacją wiaduktu drogowego i nastąpią wraz z postępem prac.

- Transport jak i montaż tak wielkich elementów jest wyzwaniem logistycznym, dlatego wybraliśmy porę nocną. Mówimy o belkach, które posłużą jako element nośny przęseł wiaduktu. Jedna sztuka waży prawie 30 ton i liczy niemal 28 metrów długości! – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

Więcej w artykule: Konwój 30-tonowych belek przejechał przez Poznań

Nadchodzące wydarzenie

Lip 24

 17:00 - 22:00

Długie letnie wieczory, to cudowna okazja by spotkać się z Najbliższymi. Wpadnijcie do Nas. Zadbamy o wszystko - HAVE FUN !!!

Radar pogodowy

Katalog firm

Warte uwagi

Ostatnie artykuły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021

Co słychać na Podolanach [07.2021]

Co słychać na Podolanach [07.2021]

niedziela, 25 lipiec 2021

Retencja na Podolanach

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021