fbpx

Rośnie nowa część siedziby szkoły przy ul. Druskienickiej

Autor: poniedziałek, 08 luty 2021 17:00 182

Budowa nowej, trzykondygnacyjnej części Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach wyszła już ponad ziemię. Po wyburzeniu parterowego pawilonu i wykonaniu fundamentów, wykonawca wznosi pierwszą kondygnację.

Po zrealizowaniu wszystkich robót wchodzących w zakres stanu zerowego budowy, trwa wznoszenie parteru nowej części szkoły. Prace na tej kondygnacji, nad którą rozpoczęła się już budowa stropu, minęły półmetek – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zgodnie z umową roboty budowlane potrwają do grudnia 2021 roku, a w pierwszym kwartale roku 2022 mają nastąpić ich odbiory. Wówczas powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, zmywalnia, toaleta, szatnia i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami  oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi.

W najbliższym czasie rozpocznie się również realizacja drugiego etapu rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.

Źródło: PIM

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2021 17:19
Image

Polecamy

Nadito - Smaki Świata

Nadito - Smaki Świata

Poznań, Wielkopolskie
+48 605 072 002
Wielka Kuchnia Podolany

Wielka Kuchnia Podolany

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 656 58 00
Trattoria Portofino

Trattoria Portofino

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 631 12 02
Ramen-ya & Johnny's Pizza

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Poznań, Wielkopolskie
+48 574 204 937