fbpx

Powstanie samodzielny pawilon przy Szkole Podstawowej nr 62

Autor: środa, 16 grudzień 2020 11:30 651

Oprócz rozpoczętych już prac związanych powiększeniem i modernizacją obecnego budynku szkoły, już niedługo rozpocznie się budowa osobnego budynku, w którym mieścić się będzie m.in. aula i filia Biblioteki Raczyńskich.

Projekt budowlano-wykonawczy powstał w oparciu o koncepcję rozbudowy szkoły opracowaną przez Śniadek+Śniadek Architekci, który zakładał m.in. budowę samodzielnego pawilonu szkolnego (budynek B), który ze względu na ograniczenie terenu wynikające z  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapewni potrzebną szkole dodatkową przestrzeń. Pawilon położony będzie na wprost nowego wejścia do głównego budynku szkoły. Pomiędzy zaplanowano ciekawą urbanistycznie przestrzeń szkolnego placu-dziedzińca z zielenią oraz drewnianymi tarasami służącymi rekreacji.

W pawilonie przewidziano wielofunkcyjną aulę z miejscami siedzącymi na ponad 250 osób, 3 sale spotkań, które wydzielane będą za pomocą ścian przesuwnych. W budynku docelowo znajdować się będzie filia Biblioteki Raczyńskich, działająca obecnie w podziemiu szkoły. Budynek uzupełniono o niezbędne pomieszczenia zaplecza sanitarnego i technicznego oraz pomieszczenie biurowe. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, w ramach całej inwestycji rozbudowany jest obecny budynek szkoły, która zapewni 16 dodatkowych sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, zmywalnia, toaleta, szatnia i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola. 

Budynek szkoły został zbudowany w latach 80. ubiegłego wieku. Później dobudowany został pawilon przedszkolny. Rosnące potrzeby lokalowe szkoły to efekt dynamicznego rozwoju osiedla Podolany i powstających w okolicy nowych domów i osiedli mieszkaniowych. Szkole potrzeba nowych sal oraz auli odpowiedniej do wielkości placówki. Ważny jest również komfort i bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków.

Ostatnio zmieniany środa, 16 grudzień 2020 12:22
Image

Polecamy

Nadito - Smaki Świata

Nadito - Smaki Świata

Poznań, Wielkopolskie
+48 605 072 002
Ramen-ya & Johnny's Pizza

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Poznań, Wielkopolskie
+48 574 204 937
Wielka Kuchnia Podolany

Wielka Kuchnia Podolany

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 656 58 00
Trattoria Portofino

Trattoria Portofino

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 631 12 02