fbpx

Są chętni do rozbudowy szkoły przy ul. Druskienickiej

Autor: niedziela, 23 sierpień 2020 16:29 392

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty nadesłane w powstępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę rozbudowy siedziby Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej.

Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem potencjalnych wykonawców: nadesłano dwanaście ofert. Rozpoczęliśmy ich analizę. Jedna z nich mieści się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie robót związanych z rozbudową istniejącego budynku będzie miał 425 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki rozbudowie już za niespełna dwa lata warunki edukacji w placówce na Podolanach ulegną znaczącej poprawie. W rozbudowanej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

Jeżeli Miasto w ciągu najbliższych 8 miesięcy zdecyduje o zwiększeniu puli środków finansowych na tę inwestycję, wybrany w tym postępowaniu przetargowym wykonawca będzie mógł zrealizować również drugi etap rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.

Plik: Informacja z otwarcia ofert (pdf)

Źródło: PIM

Ostatnio zmieniany niedziela, 23 sierpień 2020 16:40
Image

Polecamy

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Poznań, Wielkopolskie
+48 574 204 937
Nadito - Smaki Świata

Nadito - Smaki Świata

Poznań, Wielkopolskie
+48 605 072 002
Trattoria Portofino

Trattoria Portofino

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 631 12 02
Wielka Kuchnia Podolany

Wielka Kuchnia Podolany

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 656 58 00