fbpx

Podsumowanie ostatniego miesiąca

Autor: środa, 22 lipiec 2020 20:53 654

Pomimo, iż obecna pandemia pokrzyżowała na plany i opóźniła wiele prac, to i tak nie zwalniamy tempa. W tym artykule podsumujemy wydarzenia z ostatnich 30 dni.

Budowa ul. Rivolego Budowa ul. Rivolego Artur Kosonowski @ podonaly.info

26 czerwca odbyła się wizja lokalna w terenie z udziałem prezydenta Mariusza Wiśniewskiego z Zarządem Osiedla Podolany, o czym przeczytać można było w artykule: Wizyta miejskich urzędników na Podolanach.

28 czerwca odbyło się zdalne spotkanie robocze przedstawicieli Osiedli Podolany i Strzeszyn z Prezydentem p. Mariuszem Wiśniewskim oraz dyrektorami ZDM, WGN i PIM w sprawie trwających prac nad projektem budowy wiaduktów kolejowych w ciągu ulic Lutycka i Golęcińska wraz przebudową układu drogowego. Złożono już wniosek o decyzję środowiskową dla tej inwestycji i intensywnie trwają prace projektowe, uwzględniające wiele postulatów, zgłoszonych podczas konsultacji pod koniec 2018 r. Dziękujemy za spotkanie i w Dniu Święta Miasta Poznania życzymy Prezydentowi i mieszkańcom środków na realizację tej ważnej inwestycji. Planowany termin zakończenia projektu - wrzesień 2021. Omawiane również były sprawy związane z rozbudową szkoły na Podolanach oraz budową nowej szkoły na Strzeszynie.

Miesiąc lipiec, choć rozpoczyna wakacje, jest dla Zarządu Osiedla Podolany - jak co roku - bardzo pracowity. Przygotowujemy wnioski do PBO, budżet na kolejny rok, wnioski grantowe, rozpoczęły się też konsultacje nt. zmian w studium zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania. Wnioski należy złożyć do końca sierpnia, mogą to zrobić także zainteresowani mieszkańcy. Jest to ważne, bo wyznacza kierunki urbanistyczne rozwoju osiedla i miasta. Szczegóły można znaleźć na mpu.pl. Dodatkowo przedstawiciele Zarządu uczestniczyli w kilku szkoleniach i prezentacjach online orgaznizowanych przez wydziały UM, dot. dzikich zwierząt, współpracy z Centrum Inicjatyw Lokalnych, Smart City Poznań oraz w obradach Podkomisja ds. reformy jednostek pomocniczych.

Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Kaczmarka - koparki „weszły w teren” i rozpoczęły się roboty ziemne. Na razie etap I - od osiedla domków do ul. Drwęskiego, ale trwa procedura uzyskania pozwolenia ZRiD na etap II inwestycji. Równie dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Lubieńskiej i Dukielskiej - na chwilę obecną trwają pracy nad położeniem nowej nawierzchni na ul. Lubieńskiej.

Rozstrzygnięto przetarg na malowanie SP62 a pracę już trwają, w ramach wygranego w zeszłym roku budżetu obywatelskiego. Dokończone zostanie malowanie korytarzy, wyremontowana łazienka na I piętrze i odnowione najbardziej zniszczone sale lekcyjne. Wczoraj tj. 21 lipca ogłoszony został przetarg, na rozbudowę szkoły, w pierwszej kolejności nastąpi wyburzenie pawilonu i postawienie w jego miejsce 2-piętrowego budynku salami lekcyjnymi i przedszkolnymi. Nie tracimy nadziei, że środków starczy również na budowę auli wraz z filią biblioteki i że prace prowadzone będą równolegle. Wszystko zależy od stanu finansów Miasta po epidemii.

Otrzymaliśmy też informację o zakończeniu przetargu w Aquanet S.A. na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Zakopiańskiej. Dzięki wsparciu przew. Rady Miasta p. Ganowicza znalazły się środki na likwidację zlewni wody w najniższym punkcie tej ulicy przy jednoczesnej budowie sieci sanitarnej. Planowane rozpoczęcie robót jesienią br. (co niestety wiąże się z częściowym zamknięciem ul. Zakopiańskiej i Biskupińskiej).

Na wniosek Zarządu Rady Osiedla zwiększone też zostały kontrole prędkości i patrole w rejonach ulic Strzeszyńskiej, Druskienickiej i Zakopiańskiej.

Na prośbę mieszkańców, występujemy z wnioskiem do ZTM o wiaty autobusowe na przystankach na ul. Truskawieckiej oraz rozważenie zmian w komunikacji nocnej, tak aby obsługiwała również osiedla przy ul. Jasielskiej i Szczawnickiej.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy z ZDM pismo potwierdzające zakupu 13 betonowych koszy na śmieci, które zakupione zostały ze środków przekazanych przez Radę Osiedla, które to zostaną zamontowane do końca br.: 3-4 kosze w rejonach ulic Szarych Szeregów, kolejne przy ulicy Ciechocińskiej/Lubieńskiej, Krynickiej/Czorsztyńskiej, Czorsztyńskiej/Buska, Raczyńskiego/Pajzderskiego, Raczyńskiego/Sokolnickiej, Dukielskiej/Lubieńskiej, Krynicka/Strzeszyńska, Zakopiańska/Iwonicka. Prosimy zgłaszać kolejne miejsca na terenie osiedla do końca br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców Strzeszyna i Podolan jest rozpoczęcie prac nad węzłem przesiadkowym przy przystanku PKM Strzeszyn przy ul. Biskupińskiej, o zakresie prac pisaliśmy w artykule: Budowa parkingu Park&Ride przy Biskupińskiej.

W najbliższy poniedziałek, 27 lipca o godz. 19:00 odbędzie się Sesja budżetowa Rady Osiedla Podolany. O podjętych projektach i uchwałach poinformujemy w osobnym artykule.

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 lipiec 2020 13:28
Image

Ostatnie artykuły

Polecamy

Wielka Kuchnia Podolany

Wielka Kuchnia Podolany

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 656 58 00
Nadito - Smaki Świata

Nadito - Smaki Świata

Poznań, Wielkopolskie
+48 605 072 002
Trattoria Portofino

Trattoria Portofino

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 631 12 02
Ramen-ya & Johnny's Pizza

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Poznań, Wielkopolskie
+48 574 204 937