fbpx

Czy znajdą się chętni na teren przy ul. Strzeszyńskiej?

ePoznań środa, 11 maj 2022 788

Miasto ogłasza pierwszy przetarg ustny ograniczony do właścicieli nieruchomości sąsiednich, na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Miasta Poznania, przeznaczonej pod zabudowę usługową, położonej  przy ul. Strzeszyńskiej.

Chodzi o teren pomiędzy firmą Lisner oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na tyłach opuszczanego budynku na wysokości ul. Jasielskiej.

Jak podaje serwis e-poznan.pl, w środę ogłoszono przetarg na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 520 metrów kwadratowych. To przetarg specyficzny, bo udział mogą w nim wziąć jedynie właściciele sąsiednich nieruchomości. Powód? Działki nie można zagospodarować jako odrębnej nieruchomości, a dodatkowo nie ma ona bezpośredniego dostępu do drogi publicznej.

Zgodnie z planami dot. przebudowy ul. Obornickiej w sąsiedztwie wystawionej na sprzedaż działki przebiegać ma ul. Nowa Kurpińskiego zatem działka będzie miała możliwość dostępu do drogi publicznej w przyszłości. Czy zatem jest to odpowedni moment na sprzedaż terenu? Przeciwna temu jest Rada Osiedla Podolany. Negatywna opinia wynika z faktu, że w rejonie przedmiotowych działek planowana jest ulica Nowa Kurpińskiego (ZDM - koncepcja rozwiązań transportowych w północnej części Poznania), dlatego wnioskuje się o pozostawienie ww. działek, które są porośnięte drzewami, w celu utworzenia strefy ochronnej zieleni - czytamy w uchwale.

Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na terenie tym można prowadzić działalność usługową lub produkcyjną. Miasto zdecydowało się na wystawienie działki na sprzedaż za 250 tysięcy złotych. - czytamy dalej na e-poznan.pl.

Zakupem najprawdopodobniej może być zainteresowana firma Lisner, która graniczy ze wspomnianym terenem. Kto stanie się właścicielem działki dowiemy się już niebawem gdyż przetarg ma odbyć się 14 czerwca br. o godz. 10:00 w WGN przy ul. Gronowej 20 w Poznaniu.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 2
  • 0
  • 4

Nadchodzące wydarzenie

Cze 4

 10:00 - 14:00

RODZINNE BIEGANIE ZE SPAR JUŻ 4 CZERWCA
Organizator: SPAR Polska

Media społecznościowe

Image

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy