fbpx

Jest decyzja środowiskowa odnośnie wiaduktów

Artur Kosonowski czwartek, 06 styczeń 2022 715

Poseł Bartłomiej Wroblewski (PIS) na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, iż dla wiaduktów w rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej wydana została decyzja środowiskowa.

- Poznańska Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała 30 grudnia 2021 r. decyzję środowiskową dla dwóch ważnych wiaduktów w Poznaniu. Budowa bezkolizyjnych przejazdów nad linią kolejową Poznań-Piła w rejonach ul. Lutyckiej i ul. Golęcińskiej jest niezwykle ważną inwestycją dla mieszkańców Poznania, szczególnie północno-zachodniej części miasta. Podziękowania dla RDOŚ, że mimo napiętych terminów dotrzymał deklaracji wydania decyzji do końca 2021 r. Teraz trzymamy kciuki za Władze Poznania, by mimo ponad rocznego poślizgu, udało się ukończyć inwestycję do końca 2023 r. - poinformował Wróblewski.

Doniesienia te skomentował również prezydent Mariusz Wiśniewski. - Decyzję środowiskową mieliśmy pierwotnie dostać w ... grudniu 2020 roku, potem w sierpniu 2021, następnie w grudniu 2021, potem przyszła informacja, że do 10 stycznia 2022. Póki co oficjalnie do nas jeszcze nic nie przyszło. Tak czy owak jest to bardzo późno. Ponad rok opóźnienia z powodu trwającego postępowania. Teraz dopiero można będzie starać się o zakończenie procesu projektowego i uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przetarg na realizację, co w warunkach obecnych (pandemia, drożyzna w kraju, braki materiałowe etc.) jest też dużym ryzykiem, a do końca 2023 roku i uratowania dotacji UE mało czasu. -

W dniu 4 stycznia br. na stronie RDOŚ upublicznione zostało Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 31 grudnia 2021 r. o wydanej decyzji.

  • 11
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1

Nadchodzące wydarzenie

Sty 17

 10:00 - 16:00

Klub STACJA SQUASH i Tomasz Abramowski serdecznie zapraszają na FERIE ZE SQUASHEM 2022!
Organizator: Podolany.info

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły