fbpx

Co z wiaduktami na Strzeszynie i Golęcinie?

Autor: środa, 07 lipiec 2021 10:33 365

Budowa wiaduktów ma nadal opóźnienie. Inwestor musi poprawić wnioski, a braków jest sporo.

Pod znakiem zapytania stoi dziś zbudowanie w terminie wiaduktów na ul. Lechickiej i Golęcińskiej. Wszystko przez opóźnienia związane z wydaniem decyzji środowiskowych. RDOŚ wskazuje, że dokumenty inwestora mają braki merytoryczne. Władze Poznania tłumaczą, że winna jest pandemia, a 2023 r. będzie dotrzymany. – podaje wyborcza.pl 

Osiedla Strzeszyn Grecki i Literacki, a także sąsiednie Podolany, od kilku lat mocno się rozbudowują. Nowe bloki stawiają tu zarówno deweloperzy, jak i TBS. Już teraz na Strzeszynie mieszka ponad 10 tys. ludzi, a będzie ich coraz więcej. Niestety, dzielnica z każdej strony jest ograniczona przejazdami kolejowymi - nad liniami do Piły i Szczecina (Wola), a także tzw. towarową obwodnicą Poznania. – czytamy dalej.

W artykule przedstawiono stanowisko Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich. Obecnie inwestycja ma cztery miesiące opóźnienia i zapewne dojdzie drugie tyle.

Pełna treść artykułu na wyborcza.pl

Nadchodzące wydarzenie

Lip 24

 17:00 - 22:00

Długie letnie wieczory, to cudowna okazja by spotkać się z Najbliższymi. Wpadnijcie do Nas. Zadbamy o wszystko - HAVE FUN !!!

Radar pogodowy

Katalog firm

Warte uwagi

Ostatnie artykuły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021

Co słychać na Podolanach [07.2021]

Co słychać na Podolanach [07.2021]

niedziela, 25 lipiec 2021

Retencja na Podolanach

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021