fbpx

Linia nr 168 – propozycja zmiany trasy

Zarząd Transportu Miejskiego piątek, 22 kwiecień 2022 630

W związku z otwarciem znajdującego się przy ulicy Wrzoska Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował zmianę przebiegu linii numer 168. W ten sposób można poprawić dojazd do szpitala komunikacją publiczną, w tym także zapewnić bezpośrednie połączenie z centrum miasta.

Linia 168 Linia 168 Artur Kosonowski

Nowy szpital jest trzecim obiektem w tym rejonie, zlokalizowanym w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego i Szpitala MSWiA. Stąd pomysł zmiany trasy linii autobusowej nr 168 i stworzenia jednego punktu dojazdowego o dużej częstotliwości kursów zamiast dwóch rozproszonych przystanków - Wrzoska Szpitale i Lutycka Szpital na ul. Juraszów. Po ewentualnej zmianie, kursy w komunikacyjnym szczycie mogłyby się odbywać łącznie co około 7/8 minut.

Przypomnijmy, że w 2021 r. przebudowano pętlę autobusową Szpital MSW, której nazwę  zmieniono na Wrzoska Szpitale. W ten sposób stało się możliwe skierowanie do tego przystanku drugiej linii autobusowej – nr 168. Dwie linie obsługujące szpitale z jednego przystanku zapewnią lepszą dostępność do obiektów szpitalnych i poradni, a pasażerom dadzą alternatywę w wyborze linii. Linia nr 168 wzmocniłaby zarówno połączenie z trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, jak i zapewniłaby bezpośrednie połączenie z centrum, w tym z dworcem głównym PKP. Osoby dojeżdżające do szpitala dziecięcego linią nr 168 będą mogły korzystać dodatkowo z przystanków Dojazd n/ż, obsługiwanych także liniami nr 170 i 183.

Linia nr 168 – trasa planowana (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg)

STRZESZYN PKM - Zakopiańska - Kosowska - Strzeszyńska - Lutycka - Dojazd - Wrzoska Szpitale - Dojazd - Aleje Solidarności - Księcia Mieszka I - Przepadek - al. Niepodległości - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY

W sprawie zmiany trasy linii nr 168 trwają aktualnie konsultacje z Radą Osiedla Winiary.

Źródło: ZTM

  • 3
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 19

Nadchodzące wydarzenie

Cze 4

 10:00 - 14:00

RODZINNE BIEGANIE ZE SPAR JUŻ 4 CZERWCA
Organizator: SPAR Polska

Losowe zdjęcie 360°

Media społecznościowe

Image

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy