fbpx

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 62 coraz bliżej

Autor: PIM środa, 22 lipiec 2020 20:42 469

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę rozbudowy siedziby Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej. Dzięki rozbudowie już za niespełna dwa lata warunki edukacji w placówce na Podolanach ulegną znaczącej poprawie.

- Podolany to szybko rozwijająca się  dzielnica, w której przybywa dzieci, a zbudowana w latach 80. ubiegłego stulecia szkoła dysponuje dość skromną jak na obecne potrzeby bazą lokalową. W rozbudowanej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na przeprowadzenie robót związanych z rozbudową istniejącego budynku wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 425 dni od podpisania umowy.

W ciągu najbliższych 8 miesięcy okaże się, czy Miasto znajdzie pieniądze na realizację drugiego etapu rozbudowy szkoły: budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich. Jeżeli w tym czasie Miasto zdecyduje o zwiększeniu puli środków finansowych na tę inwestycję, to budowę gmachu auli będzie mógł zrealizować również wybrany w ogłoszonym właśnie postępowaniu przetargowym wykonawca.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 7 sierpnia.

Link: SIWZ

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

 

Image

Polecamy

Nadito - Smaki Świata

Nadito - Smaki Świata

Poznań, Wielkopolskie
+48 605 072 002
Trattoria Portofino

Trattoria Portofino

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 631 12 02
Ramen-ya & Johnny's Pizza

Ramen-ya & Johnny's Pizza

Poznań, Wielkopolskie
+48 574 204 937
Wielka Kuchnia Podolany

Wielka Kuchnia Podolany

Poznań, Wielkopolskie
+48 61 656 58 00