fbpx

Nowa Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Podolanach

Reklama piątek, 29 październik 2021 863

Nie zawsze ból głowy wymaga wizyty u neurologa a podwyższone ciśnienie wizyty u kardiologa. Lekarz rodzinny to specjalista, do którego zgłaszamy się z pierwszymi symptomami choroby. To on zajmuje się wstępną diagnostyką pacjenta, a w razie konieczności kieruje do specjalisty lub do szpitala.

Jaka jest różnica między lekarzem internistą, pediatrą a lekarzem rodzinnym?

Zakres medycyny rodzinnej jest dużo szerszy niż ww. specjalizacji. Lekarz rodzinny może udzielać świadczeń zdrowotnych oraz konsultacji pacjentom w każdym wieku. Zajmuje się najczęściej występującymi chorobami zapewniając podstawową opiekę zdrowotną. Posiada on wiedzę nie tylko z zakresu chorób wewnętrznych, ale również kardiologi, neurologi, pediatrii i wielu innych. Pediatra zajmuje się leczeniem tylko i wyłącznie dzieci, natomiast internista leczeniem osób dorosłych. Konsultacje lekarza mogą odbywać się w formie stacjonarnej (w przychodni), telefonicznie jako teleporada, jak również w domu pacjenta.

Diagnostyka u lekarza rodzinnego

Badania na jakie może skierować nas lekarz rodzinny to przede wszystkim badania laboratoryjne krwi, moczu, kału, EKG, spirometria, szczepienia, badania obrazowe takie jak RTG czy USG.

Pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą należy przygotować historię choroby – wypis ze szpitala, wyniki badań, opisy konsultacji u innych specjalistów. Dzięki temu lekarz będzie miał obraz dotychczasowego leczenia pacjenta i będzie mógł je kontynuować.

Dzięki najnowszej technologii lekarz może wystawić E-skierowania, E-recepty, E-zwolnienia. Wszystkie będą widoczne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Serdecznie zapraszamy od 2 listopada do naszej nowej Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Podolany, która mieści się przy ul. Straży Ludowej 37. Deklarację wyboru lekarza medycyny rodzinnej mogą Państwo składać już dziś.

Poradnia czynna będzie od poniedziałki do piątku w godz. 08:00 – 18:00. Telefon kontaktowy do rejestracji: 61 66 88 444.

Nasza placówka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Dysponujemy dużym parkingiem, na którym bez problemu pozostawią Państwo auto na czas wizyty lekarskiej.

Od czasu wybuchu pandemii Sars-Cov 2 zaszczepiliśmy blisko 80 tyś. osób w naszych punktach szczepień.

  • 3
  • 8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Gru 3

 16:00 - 17:00

Pierwsze zajęcia z robotyki dla dzieci w dniu 3.12.2021!
Organizator: EdWings

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

czwartek, 25 listopad 2021

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne badania termowizyjne

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne ba…

wtorek, 23 listopad 2021

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

środa, 17 listopad 2021

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyckiej

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyck…

poniedziałek, 15 listopad 2021