fbpx

Nowa Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Podolanach

Szpital Podolany piątek, 29 październik 2021 2044

Nie zawsze ból głowy wymaga wizyty u neurologa a podwyższone ciśnienie wizyty u kardiologa. Lekarz rodzinny to specjalista, do którego zgłaszamy się z pierwszymi symptomami choroby. To on zajmuje się wstępną diagnostyką pacjenta, a w razie konieczności kieruje do specjalisty lub do szpitala.

Jaka jest różnica między lekarzem internistą, pediatrą a lekarzem rodzinnym?

Zakres medycyny rodzinnej jest dużo szerszy niż ww. specjalizacji. Lekarz rodzinny może udzielać świadczeń zdrowotnych oraz konsultacji pacjentom w każdym wieku. Zajmuje się najczęściej występującymi chorobami zapewniając podstawową opiekę zdrowotną. Posiada on wiedzę nie tylko z zakresu chorób wewnętrznych, ale również kardiologi, neurologi, pediatrii i wielu innych. Pediatra zajmuje się leczeniem tylko i wyłącznie dzieci, natomiast internista leczeniem osób dorosłych. Konsultacje lekarza mogą odbywać się w formie stacjonarnej (w przychodni), telefonicznie jako teleporada, jak również w domu pacjenta.

Diagnostyka u lekarza rodzinnego

Badania na jakie może skierować nas lekarz rodzinny to przede wszystkim badania laboratoryjne krwi, moczu, kału, EKG, spirometria, szczepienia, badania obrazowe takie jak RTG czy USG.

Pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą należy przygotować historię choroby – wypis ze szpitala, wyniki badań, opisy konsultacji u innych specjalistów. Dzięki temu lekarz będzie miał obraz dotychczasowego leczenia pacjenta i będzie mógł je kontynuować.

Dzięki najnowszej technologii lekarz może wystawić E-skierowania, E-recepty, E-zwolnienia. Wszystkie będą widoczne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Serdecznie zapraszamy od 2 listopada do naszej nowej Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Podolany, która mieści się przy ul. Straży Ludowej 37. Deklarację wyboru lekarza medycyny rodzinnej mogą Państwo składać już dziś.

Poradnia czynna będzie od poniedziałki do piątku w godz. 08:00 – 18:00. Telefon kontaktowy do rejestracji: 61 66 88 444.

Nasza placówka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Dysponujemy dużym parkingiem, na którym bez problemu pozostawią Państwo auto na czas wizyty lekarskiej.

Od czasu wybuchu pandemii Sars-Cov 2 zaszczepiliśmy blisko 80 tyś. osób w naszych punktach szczepień.

  • 5
  • 10
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Cze 4

 10:00 - 14:00

RODZINNE BIEGANIE ZE SPAR JUŻ 4 CZERWCA
Organizator: SPAR Polska

Losowe zdjęcie 360°

Media społecznościowe

Image

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy