fbpx

Co słychać na Podolanach [09.2021]

Elżbieta Sobkowiak wtorek, 26 październik 2021 286

Głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim już za nami - mamy nadzieję, że będziemy już niedługo mogli po raz kolejny cieszyć się efektami wspólnego działania. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i oddane głosy! Działania rady osiedla - bez tak dużego wsparcia mieszkańców - nie miałyby szansy powodzenia!

Centrum Inicjatyw Lokalnych na Podolanach

Nie tylko wyniki są ważne - także budowanie lokalnej współpracy na wszystkich płaszczyznach. Temu ma służyć założone w tym roku na Podolanach Centrum Inicjatyw Lokalnych.

CIL Podolany będzie angażował mieszkańców do wszelkich działań na rzecz lokalnej społeczności, do współtworzenia działań aktywizacyjnych, integracyjnych i edukacyjnych, organizacji spotkań, warsztatów, eventów, dla przykładu: pikników sąsiedzkich, świąt ulicy, pchlego targu, tworzenia muralu. Spotkania rozbudzające lokalny patriotyzm, jak choćby akcje sprzątania najbliższej okolicy, obchody świąt lokalnych i państwowych itp. Wszystko zależy od Waszej inwencji, Drodzy Mieszkańcy… Dlatego jeżeli macie świetne (Waszym zdaniem) pomysły - piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. CIL Podolany pomoże je zrealizować ale uwaga – przy Waszym pełnym zaangażowaniu, bo to mieszkańcy sami realizują swoje pomysły, przy wsparciu finansowym i merytorycznym CIL'u.

W tym roku, przy ograniczonych środkach ze względu na pierwszy rok działalności i COVID udało się zrealizować kilka ciekawych inicjatyw m.in. zajęcia sensoryczne dla dzieci, zwiedzanie Fortu VI, zwiedzanie firmy Pekabex, spotkania z animacjami, koncert edukacyjny dla dzieci, budowanie Partnerstwa Lokalnego pomiędzy firmami i organizacjami.

Inwestycje na Podolanach

W tym miesiącu zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe: budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Zakopiańskiej oraz budowa ul. Kaczmarka. Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zbiorniki na deszczówkę, wybudowane przy ul. Zakopiańskiej są pod opieką niedawno utworzonej spółki z udziałem Miasta Aquanet Retencja. Więcej o tej nowej jednostce z grupy Aquanet znajduje się na stronie: www.aquanet-retencja.pl. Mieszkańcy ul. Kaczmarka przesłali nam miłe słowa podziękowania za doprowadzenie budowy do wspaniałego finału. Dziękujemy i wzajemnie! Naszym marzeniem jest, aby każda ulica na Podolanach została w ten sposób wykonana w niedalekiej przyszłości.    

Trwają prace na ul. Jasielskiej, finansowane z PBO 2021. Pojawią się nowe drzewa, krzewy, uporządkowana zostanie istniejąca zieleń. Ze względów finansowych prace będą kontynuowane również wiosną. Niestety nie możemy objąć nimi całej ul. Jasielskiej, bowiem planowane są kolejne inwestycje dotyczące przebudowy infrastruktury podziemnej i układu drogowego. I nawet jeśli dojdą do skutku dopiero za kilka lat, to sadzenie drzew w tych miejscach byłoby skrajnie nieodpowiedzialne. Prosimy o zrozumienie w tym względzie.

Zmiany organizacji ruchu

W najstarszej części Podolan, w trosce o bezpieczeństwo osób spacerujących naszymi najpiękniejszymi alejami, Miejski Inżynier Ruchu wprowadził strefę Tempo 30. Prosimy bacznie obserwować znaki i nie jeździć na pamięć.

Podolański Marsz Niepodległości

Dużymi krokami zbliża się święto 11 Listopada - jak co roku zapraszamy na obchody. Rozpoczynamy w kościele o g. 11 mszą św., następnie przemarsz kombatantów, harcerzy i wszystkich chętnych pod Pomnik Poznańskich Harcerzy przy ul. Szarych Szeregów. A na koniec kawa i placek z makiem w hotelu Ilonn.

Witamy nowych mieszkańców

Serdecznie witamy kolejnych nowych mieszkańców Podolan - mamy nadzieję, że dobrze się Wam będzie tu mieszkało. Mamy też prośbę - jeśli to możliwe - gorąco zachęcamy do meldowania się pod nowym adresem, aby Wasze podatki zostawały w Poznaniu (a częściowo również na Podolanach). Dzięki tym środkom będziemy mogli więcej zdziałać lokalnie.

Życząc Państwu i sobie kolejnych zwycięskich projektów w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, serdecznie pozdrawiam.

Elżbieta Sobkowiak
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Gru 3

 16:00 - 17:00

Pierwsze zajęcia z robotyki dla dzieci w dniu 3.12.2021!
Organizator: EdWings

Social Media


Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

Więcej zieleni na ul. Jasielskiej

czwartek, 25 listopad 2021

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne badania termowizyjne

"Trzymaj ciepło" – bezpłatne ba…

wtorek, 23 listopad 2021

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

Cyfrowa Akademia Seniora 60+

środa, 17 listopad 2021

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyckiej

Zwężenie przejazdu kolejowego na ul. Lutyck…

poniedziałek, 15 listopad 2021