fbpx

Co słychać na Podolanach [08.2021]

ES ES środa, 25 sierpień 2021 525

21 sierpnia 2021 roku na parkingu firmy SPAR odbył się koncert, jakiego jeszcze na Podolanach NIE BYŁO! Starsi i młodsi mieszkańcy naszego pięknego osiedla oraz okoliczni sąsiedzi, ramię w ramię świętowaliśmy 100-lecie powołania Podolan przez spółdzielnię osadniczą pracowników kolejowych.

I tak od stycznia 1921 zatoczyliśmy szeroki krąg rozwoju Podolan, by spotkać się po 100 latach i wspólnie bawić. Zagrali dla nas niecodzienni artyści! Wspaniały koncert MEZO wraz z Sarą Pach, pełen pozytywnej energii zespół ENEJ oraz charyzmatyczna SARSA. Niesamowity show wykonała dwukrotnie młodzież ze Studia RAMPA DANCE. Wręczyliśmy również nagrody w konkursie organizowanym wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów - za najlepsze pomysły na zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Karpińskiej. Zbieraliśmy środki na leczenie 7-letniej Ani Karolewicz z Suchego Lasu. Zresztą, sami zobaczcie fotorelację z tego koncertu, bo naprawdę warto. Koncert został zrealizowany przez Estradę Poznańską i Radę Osiedla Podolany, ze środków wygranych przez nas wszystkich w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021. Już dziś zachęcamy do głosowania w kolejnej edycji w dniach 1 - 22 października br. Zgłosiliśmy kolejne fajne projekty, ale o tym napiszę wkrótce.

4 września w godz. 9-14 zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa  - autobus z Centrum Krwiodawstwa zaparkuje przy ul. Kartuskiej. A w niedzielę 5 września zapraszamy na festyn rodzinny – Familijne Podolany na parkingu Parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Kartuskiej 33 - tym razem przewidziano atrakcje głównie dla dzieci. 

Budowa ul. Kaczmarka idzie pełną parą, wykonano już sporą część prac. Przedłużony został termin odbioru ul. Zakopiańskiej - z informacji uzyskanych od Aquanet S.A. - ze względu na konieczność wprowadzenia robót dodatkowych oraz robót zamiennych. Trwają przygotowania do przetargu budowy ul. Krynickiej (odc. Zakopiańska - Czorsztyńska) oraz ul. Nałęczowskiej (odc. Krynicka - Iwonicka). Sprawnie posuwają się prace przy rozbudowie szkoły - dzieci mają sporą szansę na naukę w nowym budynku już od lutego 2022.

Równie profesjonalnie realizowane są prace na boiskach SP62 - w ramach środków wygranych przez nas z grantu dla najlepszych inicjatyw osiedlowych - trwa wymiana starego ogrodzenia na nowe, wymiana nawierzchni jednego z boisk (które zostało podzielone na dwa mniejsze) oraz doświetlenie wszystkich boisk. Od 1 września, decyzją Rady Miasta, Szkoła Podstawowa Nr 62 przy ul. Druskienickiej oraz Przedszkole Nr 142 przy ul. Rożka utworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 15.

Niesamowitą solidarność okazaliśmy podczas zbiórki pieniędzy dla pogorzelców  z ul. Strzeszyńskiej - bo pomaganie mamy we krwi. Włącznie z pomocą Caritas udało się zebrać 58 tys. zł

Jeszcze raz dziękujemy Wam - Drodzy Mieszkańcy - za wspólną zabawę na Festiwalu Podolany i zapraszamy do październikowego głosowania na nasze projekty w PBO 2022, abyśmy mogli organizować równie wspaniałe koncerty w przyszłości.

 

Elżbieta Sobkowiak
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021