fbpx

Co słychać na Podolanach [07.2021]

ES ES niedziela, 25 lipiec 2021 1060

Korzystając z gościnności powstającej na Strzeszynku bazy harcerskiej Scout Camp, w dniu 29 czerwca odbyła się sesja budżetowa Rady Osiedla Podolany.

W przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy m.in. środki na Centrum Inicjatyw Lokalnych Podolany, na dodatkowe wyposażenie pomieszczeń w SP 62, tradycyjny festyn osiedlowy, doświetlenie ulic, zieleń na ulicach. Chcemy w roku 2022 kompleksowo zająć się ul. Szarych Szeregów - wykonać budowę brakujących chodników i miejsc parkingowych, a także remont tych istniejących, aby nadać jednej z głównych ulic osiedla funkcjonalny i estetyczny wygląd.

Połowa wakacji za nami, a przed nami długo wyczekiwany KONCERT z okazji 100-lecia powołania Podolan, który odbędzie się 21 sierpnia. Dzięki gościnności firmy SPAR na dużej scenie przy ul. Druskienickiej zagrają dla nas MEZO, ENEJ oraz SARSA. Startujemy o godz. 16. Oj, będzie się działo! A ponieważ nadal obowiązują nas przepisy anty-covid, dlatego prosimy osoby zaszczepione o zabranie ze sobą wydruku potwierdzającego szczepienie, a pozostałych prosimy o cierpliwość podczas wpuszczania przez ochronę na teren koncertu. W międzyczasie nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu zorganizowanego dla nas przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów na koncepcję zagospodarowania terenu przy ul. Karpińskiej. Więcej informacji wkrótce.

Zakład Lasów Poznańskich prosi mieszkańców o pomoc w badaniu migracji dzików w mieście - wystarczy wejść na profil LasyMiejskiePoznan zakładka: grupy, następnie: dołączyć do grupy Zgłoś dzika w Poznaniu, zrobić zdjęcie dzików i dodać dokładne dane lokalizacji zrobionego zdjęcia lub wysłać wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dodając zdjęcie dzików oraz dokładne dane lokalizacji zrobionego zdjęcia.

ZDM przeprowadził w lipcu remont fragmentu chodnika przy ul. Iwonickiej oraz fragmentu ulicy Marii Wicherkiewicz, a także rozpoczął budowę ul. Kaczmarka etap II, dobiegają końca prace na ul. Zakopiańskiej. Przygotowywany przez dewelopera projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Druskienicka / Jasielska / Zakopiańska wszedł w fazę opiniowania. Informujemy, że można złożyć wniosek o bezpłatne usunięcie przez Miasto wyrobów zawierających azbest z posesji (www.poznan.pl/azbest).

Powodzie i podtopienia nie ominęły również Podolan - m.in. ulicy Rzepeckiej i Omańkowskiej. Aktualnie sprawami retencji zajmuje się Aquanet Retencja. Osoby zainteresowane odsyłamy do artykułu “Retencja na Podolanach”.

Rozstrzygnięty został przetarg na modernizację boisk na terenie SP 62. Środki na ten cel wygraliśmy z grantu dla najlepszych inwestycji osiedlowych. Prace potrwają do końca sierpnia i odejmą m.in. wymianę nawierzchni małego boiska, remont ogrodzenia i oświetlenia wszystkich boisk.

Życząc fantastycznego Koncertu z okazji 100-lecia Podolan oraz wspaniałej reszty Wakacji, pozdrawiam

 

Elżbieta Sobkowiak
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Nadchodzące wydarzenie

Katalog firm

Warte uwagi

Radar pogodowy

Ostatnie artykuły

W październiku ruszają konsultacje społeczne dot. ul. Obornickiej

W październiku ruszają konsultacje społecz…

poniedziałek, 20 wrzesień 2021

Pływający ogród w Parku Podolany

Pływający ogród w Parku Podolany

środa, 15 wrzesień 2021

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu"

Rozpoczyna się rozbiórka "Budomelu…

sobota, 11 wrzesień 2021