fbpx

Co słychać na Podolanach [04.2021]

Autor: Elżbieta Sobkowiak poniedziałek, 26 kwiecień 2021 08:11 859

Tradycją już stało się, że zamiast topienia Marzanny witamy wiosnę porządkiem i wspólnym sprzątaniem. W tym roku w akcję organizowaną przez Radę Osiedla Podolany zaangażował się również niedawno powstały CIL Podolany (Centrum Inicjatyw Lokalnych) oraz bardzo wielu mieszkańców.

Zbieraliśmy śmieci na ul. Jasielskiej, w okolicy Szczawnickiej i Rabczańskiej, Kaczmarka, wokół szkoły oraz - ze stałą już ekipą - w lasku Marciniaka. Zebraliśmy ponad 150 worków śmieci! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i grupom sąsiadów. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdzie komuś ochota wyrzucić na ziemię zużyty papierek lub uciec, nie sprzątając po swoim psie. Interesujmy się podczas remontu,  dokąd trafiają nasze odpady pobudowlane. To ważne, bo każdy z nas chce żyć w estetycznym otoczeniu. A radość, jaką dała nam wszystkim wspólna akcja, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Wiosnę widać też na naszych podolańskich ulicach - ulica Strzeszyńska na kilka tygodni zamieniła się w “Magnoliową”. Pan Krzysztof, który wygrał konkurs na fb, naliczył aż 85 kwitnących magnolii! Nowe nasadzenia zakwitają na ul. Krynickiej i Szarych Szeregów, jesienią dojdą do tego jeszcze rośliny i drzewa na ul. Jasielskiej.

Coraz bliżej koniec inwestycji na ul. Zakopiańskiej - przypominamy, że nie jest to zwykły remont ulicy, ale budowa kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej i że prace odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem. Podobnie idą prace przy rozbudowie SP 62 - firma budowlana bardzo rzetelnie i zgodnie z założonym terminarzem realizuje budowę. Dzieci, które - mamy nadzieję - szybko wrócą do budynku szkoły, z pewnością będą miały lekkie problemy z rozpoznaniem otoczenia. Latem chcemy również zrealizować c.d. modernizacji boisk i oświetlenia. Środki na ten cel pochodzą z wygranego grantu dla rad osiedli, przy wsparciu Rady Rodziców SP 62.

Trwa procedura wyłonienia wykonawcy budowy ul. Kaczmarka - odcinek od ul. Omańkowskiej do Drwęskiego, zgłosiło się aż 5 firm. W ramach prac wykonana zostanie jezdnia, chodniki oraz oświetlenie oraz zagospodarowane pobocze. Inne zaplanowane na ten rok inwestycje są w trakcie przygotowywania przetargów. W maju zostaną również wyłonione wyniki konkursu organizowanego wspólnie z ZZM i OSTO na zagospodarowanie parku przy ul. Karpińskiej. Na ulicach pojawiły się nowe wiaty przystankowe. Podolańczycy okazali dobre serca oddając krew dla potrzebujących podczas akcji krwiodawstwa.

Na ostatniej sesji Rada Osiedla podjęła szereg uchwał, m.in. dotyczących bezpieczeństwa pieszych, środków remontowych, a także wniosek o nazwanie skweru przy ul. Szarych Szeregów/Karpińskiej imieniem zasłużonego dla Podolan harcmistrza Teodora Łagody.

W każdej skrzynce na listy na terenie osiedla powinien się znaleźć najnowszy Biuletyn Osiedlowy, w którym znajdą Państwo Sprawozdanie Zarządu Osiedla za rok 2020 oraz wiele ciekawych artykułów. Jeżeli do kogoś nie dotarł - można znaleźć wersję elektroniczną na stronie www.ropodolany.pl, możemy też podrzucić wersję papierową (kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fb). Zapraszamy na dyżury radnych w trybie online - każdy pierwszy wtorek miesiąca g.19-20. Zachęcamy do czytania i lajkowania naszego facebooka (@RadaOsiedlaPodolany).

Zdrówka!

 

Elżbieta Sobkowiak

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Nadchodzące wydarzenie

Lip 24

 17:00 - 22:00

Długie letnie wieczory, to cudowna okazja by spotkać się z Najbliższymi. Wpadnijcie do Nas. Zadbamy o wszystko - HAVE FUN !!!

Radar pogodowy

Katalog firm

Warte uwagi

Ostatnie artykuły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

Trwa modernizacja boisk na terenie szkoły

poniedziałek, 26 lipiec 2021

Co słychać na Podolanach [07.2021]

Co słychać na Podolanach [07.2021]

niedziela, 25 lipiec 2021

Retencja na Podolanach

Retencja na Podolanach

sobota, 24 lipiec 2021