fbpx

Nauka gry w brydża

Kalendarz
Klub Seniora
Data
06.06.2023 16:00 - 18:00
Lokalizacja
Sala RO w Auli ZSP15 – Podolany

Opis

Jeśli lubisz grać w karty i chcesz poznać fascynującą grę umysłową, która ćwiczy pamięć, koncentrację i logiczne myślenie, przyjdź na zajęcia z gry w brydża sportowego z instruktorem.

Brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania. Zatem osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od sposobu jej wykorzystania, czyli od umiejętności graczy.

Na zajęciach nauczysz się podstawowych zasad gry w brydża sportowego, takich jak licytacja, rozgrywka i obrona. Poznasz też różne systemy licytacyjne i konwencje umowne. Będziesz miał okazję do praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności w grze z innymi uczestnikami zajęć oraz z instruktorem, który będzie udzielał Ci porad i wskazówek. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Nie musisz mieć własnego partnera, wystarczy, że przyniesiesz ze sobą dobry humor i chęć nauki.

Następna seria wydarzeń

Seria wydarzeń zaczyna się 14.03.2023 i kończy w dniu 27.06.2023.

Informacje o lokalizacji

Sala RO w Auli ZSP15 – Podolany

Ulica
Druskienicka 32
Miasto
60-476 Poznań

Sala mieszcząca się na piętrze w Auli przy ZSP15, wejście obok filii Biblioteki Raczyńskich.