fbpx

Koncert plenerowy w SP62

Kalendarz
CIL Podolany
Data
09.06.2023 18:00 - 20:00
Lokalizacja
Aula ZSP15 – Podolany

Opis

W najbliższy piątek, tj. 9 czerwca br. o godz. 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 62 odbędzie się wyjątkowy plenerowy koncert orkiestry The Leone Philharmonic Society z Malty, w której repertuarze znajdzie się muzyka marszowa, popularna, hity światowej klasyki oraz zespołu Aurora Folk z Malty, w repertuarze – tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Wstęp bezpłatny.

 

The Leone Philharmonic Society zostało założone w 1863 roku, jako pierwszy obywatelski zespół Gozo – Banda Ċittadina Leone. Pod obecnym kierownictwem muzycznym Mr Colina Attarda w skład orkiestry wchodzi 70 muzyków. W swoim repertuarze mają marsze, muzykę popularną. Organizują koncerty muzyczne, z których główne to doroczny koncert listopadowy w Aurora Opera House, program muzyki sakralnej na Wielki Tydzień w katedrze na Gozo, koncert plenerowy Festa w sierpniu w Victorii oraz seria Leone Goes Pop i Grand Christmas Variety w Aurora Opera House. The Leone Band bierze również udział w najważniejszych festynach wiejskich na wyspie. Jej programy muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem podczas licznych biesiad, na które zespół jest zwykle zapraszany jako specjalna atrakcja. Ponadto The Leone Band towarzyszy uroczystym procesjom Matki Bożej Łaskawej i św. Łucji.

Przez 160 lat swojego istnienia The Leone Band zawsze starał się zaszczepić miłość do muzyki wśród mieszkańców Gozo, udzielając bezpłatnych lekcji muzyki dzieciom i dorosłym, koncertując za granicą i przybliżając muzykę publiczności na Malcie i Gozo.

 

Zespół Aurora Folk powstał w 1973 roku i jest pierwszym zespołem folkowym na wyspach maltańskich. Aurora Folk Group występowała w kilku krajach i brała udział w kilku festiwalach folklorystycznych, z których ostatni został nazwany „największym festiwalem folklorystycznym na świecie” na Łotwie w 2018 roku. W swoim repertuarze posiada tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Jest także organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Aurora. Wchodzi w skład The Leone Philarmonic Society AD 1863. W tym roku grupa obchodzi swoje 50-lecie.

Organizatorami wydarzenia są CIL PodolanyRada Osiedla PodolanySzkoła Podstawowa nr 62 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15 w Poznaniu.

---
Wstęp bezpłatny i nie wymaga zapisów. Na terenie szkoły obowiązuje regulamin. W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się w budynku auli. Ilość miejsc siedzących ograniczona.

Informacje o lokalizacji

Aula ZSP15 – Podolany

Ulica
Druskienicka 32
Miasto
60-476 Poznań