fbpx
740
https://podolany.info/media/com_jbusinessdirectory/pictures/companies/0/cropped-1623869570.jpeg

Zweryfikowano

Szczegóły firmy

Centrum Inicjatyw Lokalnych na Podolanach

CIL powstał w celu rozwoju społeczności lokalnej oraz promowania aktywności społecznej. Założeniem jest wspierać i animować inicjatywy mieszkańców Podolan oraz umożliwić realizację inicjatyw w różnych obszarach - kulturalnym, integracyjnym, sportowym.

Działania w CIL

Przedsięwzięcia realizowane w ramach działalności CIL to działania o charakterze: informacyjnym, animacyjnym, edukacyjnym, inicjatyw oddolnych.

Działania o charakterze informacyjnym polegają na budowaniu i stałej pozytywnej promocji wizerunku CIL, tworzeniu warunków do wymiany doświadczeń.

Działania o charakterze animacyjnym to promowanie współpracy sąsiedzkiej, organizowanie współpracy partnerskiej, zagospodarowanie czasu wolnego, rozwój i wzmacnianie postaw aktywnych i prospołecznych, inspirowanie mieszkańców do włączania się w ruchy społeczne, konsultacje społeczne, wolontariat.

Działania o charakterze edukacyjnym skupiają uwagę na promowaniu postaw prospołecznych, obywatelskich i wolontariatu, promowaniu aktywnego stylu życia i spędzania czasu wolnego, promowaniu ruchów społecznych, organizowaniu warsztatów, szkoleń, spotkań z ekspertami, spotkań tematycznych.

Natomiast działania o charakterze inicjatyw oddolnych to realizowanie inicjatyw oddolnych mieszkańców z uwzględnieniem potrzeb i zasobów społeczności lokalnej. W ramach inicjatywy oddolnej mieszkańcy mogą zgłosić chęć realizacji zadania do Realizatora projektu, który to dokonuje oceny celowości z punktu widzenia potrzeb lokalnych, a następnie realizuje inicjatywę wraz z grupą inicjatywną.

Lokalizacja

Nawiguj

Dodatkowe atrybuty

Lokalizacja:
Podolany
Obszar działania:
Całe osiedle
Typ:
W siedzibie
Rok założenia:
2021
Słowa kluczowe:

Osoby kontaktowe

Prezes
Artur Kosonowski (+)

Sieci społecznościowe