fbpx
Artur Kosonowski

Artur Kosonowski

Serwis informacyjny mieszkańców osiedla Podolany w Poznaniu

W niedzielne przedpołudnie przy Pawilonie Podolany odbyły się zajęcia z jogi prowadzone przez Dagmarę Bajorek przy akompaniamencie muzyki granej na żywo przez zespół Stutarang, który wykorzystuje orientalne instrumenty, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami muzyki elektronicznej i dopełniając je mitycznym śpiewem.

W sobotnie przedpołudnie odbył się piknik charytatywny połączony ze zwiedzaniem firmy Pekabex. Na uczestników wydarzenia przewidziano w tym dniu wiele dodatkowych atrakcji. 

Zdjęcia z uroczystego wręczenia świadectw absolwentom Szkoły Podstawowej nr 62 w Poznaniu, które obyło się w nowowybudowanej auli.

W nadchodzącą sobotę będzie niesamowita okazja, żeby zwiedzić fabrykę Pekabex mieszczącą się na poznańskich Podolanach przy ul. Szarych Szeregów i jednocześnie pomóc uratować Filipa.

W sobotnie przedpołudnie na terenie przedszkola przy ul. Marcina Rożka odbył się festyn zorganizowany przez rodziców, dzieci oraz nauczycieli i pracowników placówki przy współpracy i ze środków CIL Podolany w ramach Inicjatywy Oddolnej.

Kolejowa obwodnica Poznania już za kilka lat może zrewolucjonizować poruszanie się po stolicy Wielkopolski i przyległych do niej gminach. Wszystko dzięki budowie 8 zintegrowanych węzłów przesiadkowych, rozmieszczonych wzdłuż północnej, kolejowej i towarowej obwodnicy miasta.

W sobotę 4 czerwca na Podolanach odbył się bieg na dystansie 5 km oraz dla młodszych uczestników biegi na dystansie 200, 600 i 800 metrów zorganizowane przez SPAR Polska. Ambasadorem wydarzenia była Monika Stefanowicz - polska biegaczka, maratonka, trzykrotna uczestniczka olimpiady. Na biegu pojawi się również, jako gość specjalny, nie kto inny a Jacek Mezo Mejer. 

Budowę bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego na granicy Poznania i Suchego Lasu przewiduje list intencyjny podpisany w czwartek przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i podpoznańską Gminę Suchy Las.

W związku z planowanym na sobotę 4 czerwca Rodzinnym bieganiem ze SPAR mieszkańcy Podolan muszą liczyć się z utrudnionym dojazdem do posesji znajdującymi się na trasie biegu.

Nabór wniosków na inicjatywę CIL

Strona 1 z 21