fbpx
7473

Podolany Festiwal 2023

Szczegóły wydarzenia

19 sierpień 2023
16:30 - 22:00
 Druskienicka 12A, 60-476 Poznań Druskienicka 12A, 60-476 Poznań
Kontakt
Typ: Wydarzenie bezpłatne
Tryb obecności: Na żywo
Organizator:
Lokalizacja:
Teren przed biurowcem SPAR

Opis wydarzenia

Zapraszamy na drugą edycję Podolany Festiwal, który odbędzie się 19 sierpnia od godz. 16:00 na parkingu przed siedzibą SPAR Polska. Oprócz samego koncertu nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla mieszkańców. Wstęp bezpłatny.

 

Tego dnia na scenie wystąpią:

 

 16:45 - GRZEGORZ HYŻY 

Grzegorz Hyży – wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Artysta, który nadaje polskiej muzyce pop najwyższych światowych standardów. Jego utwory nie schodzą z radiowych playlist. „Króla nocy”, O Pani!”, „Na chwilę” czy „Wstaję” usłyszeć można o każdej porze dnia i nocy. Jeżeli dodać do tego kawałki filmowe - „Podatek od miłości” oraz „Pech to nie grzech”, to mamy pełen obraz jego muzycznego portfolio. Złotych, Platynowych i Multiplatynowych Płyt za single i albumy długogrające („Z całych sił” z 2014 r. i „Momenty” z 2017) ma na koncie już dziesiątki – ale wciąż pragnie nagrywać nowe hity, bo pisanie hitów ma w małym palcu. Bawi się muzyką, a efekty tej zabawy podziwia cała Polska. Ma na swoim koncie setki koncertów i dwie trasy klubowe. Oglądać go można było wielokrotnie na największych festiwalach: w Opolu, Sopocie, na festiwalach „Top of the Top” i „Super Hit Festiwalu”. Był trenerem w 9. edycji programu „The Voice of Poland”. Ma też na koncie wiele prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, m.in. Najlepszy Radiowy Debiut (Eska Music Awards 2014) i 5 nominacji do nagrody Fryderyk, w tym aż 3 za „Króla Nocy” (Kompozytor Roku, Autor Roku i Utwór Roku). W 2022 roku powraca po krótkiej przerwie, która potrzebna była mu na zregenerowanie sił po intensywnym koncertowaniu i zebranie nowych pomysłów. Ich pierwszym przykładem jest już świetnie przyjęty singiel „Kochanie to ja!” (TOP10 krajowej listy Airplay Charts, #1 na Popliscie w RMF FM) oraz nowy numer na lato, zatytułowany… „I ten numer na lato” i „Sztos”! To kontynuacja muzycznej podróży obranej na singlu „Król Nocy”, gdzie brzmienia lat 80-tych ubrano w nowoczesne aranżacje. Efektem jest przyjazny dla ucha wytrawny pop, który świetnie sprawdza się także w wersji koncertowej!

 

 18:15 - STREFA ZERO 

Strefa Zero – zespół muzyczny, który powstał w 2014 roku, choć początki powstania zespołu sięgają drugiej połowy 2003 roku. Ich muzyka to połączenie rocka, reggae i punku. Podczas koncertów często wykonują utwory z repertuaru zespołu Manaam, który był inspiracją dla wielu młodych muzyków w Polsce. Działalność artystyczna zespołu oparta jest głównie na graniu coverów we własnych aranżacjach, choć nie brakuje w ich dorobku własnych utworów („Dziś wiem, że to nasz świat”, "Czekam na jutrzejszy dzień", "Ring"). W 2011 roku, utwór z płyty „Bałagan” – „Czekam na jutrzejszy dzień”, został pierwszy raz wyemitowany na żywo w poznańskiej TVP. Zespół niebawem nawiązał współpracę z wytwórnią płytową MyMusic z Poznania. Pod koniec kwietnia, utwór znalazł się szybko na liście przebojów Radia Merkury, po miesiącu pobytu, zajmując I miejsce. We kwietniu 2018 roku zespół STREFA ZERO nagrał singiel "O poranku", który można było usłyszeć w różnych rozgłośniach radiowych w Polsce. We wrześniu znalazł się on na I miejscu Listy Przebojów Radia Poznań. Strefa Zero wykorzystuje również treści multimedialne w swoich występach, co dodatkowo urozmaica koncert. W aktualny skład zespołu wchodzą: Kasia Czarnecka, Maciej Czarnecki, Heniek Baran, Mariusz Bobkowski oraz Dawid Szmatuła.

 

 20:00 - RENI JUSIS 

Reni Jusis – polska artystka muzyczna i autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce. Jej muzyka to połączenie elektroniki, popu i rocka, a jej teksty często zawierają elementy społeczno-polityczne i feministyczne. Karierę muzyczną zaczęła w latach 90., kiedy to była członkiem zespołu Varius Manx. W 1999 roku wydała swój debiutancki album solowy, zatytułowany "Idę". Następnie w ciągu kolejnych lat wydała kilka innych albumów, takich jak "Trans Misja" (2002), "Magnes" (2005) i "Iluzjon" (2009). Ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej, między innymi: Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem i Marcinem Pospieszalskim. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką Artystki są niezwykle dynamiczne i pełne energii koncerty klubowe. W 2013 została uznana przez redakcję magazynu „Glamour” jedną z dziesięciu Kobiet Dekady, którymi mianowano „najsilniejsze i najbardziej inspirujące osobowości w polskim show-biznesie”.Podolany Festiwal 2023

Organizatorzy: Miasto Poznań, Poznański Budżet Obywatelski, Rada Osiedla Podolany, Fundacja Wspólny Nurt, SPAR Polska, CIL Podolany

Patronat: Podolany.info

 

 

2023-08-19 2023-08-19 Podolany Festiwal 2023

Image